Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > Apsargs ar pistoles palīdzību aiztur zagļus kas bēg ar taksometru

Apsargs ar pistoles palīdzību aiztur zagļus kas bēg ar taksometru

Naktī uz sestdienu, 26. decembri, pulksten 03.23 Valsts policija saņēma informāciju par ielaušanos juvelieru izstrādājumu veikalā Rīgā, Imantā, un divām aizturētām personām.  

Šķetinot notikumu gaitu, noskaidrots, ka tonakt uz notikuma vietu ar taksometru bija ieradušies pieci noziedznieki. Automašīnu viņi atstājuši dzīvojamo māju rajonā. Kamēr viens vīrietis palicis pārējos gaidīt automašīnā, četrotne taisnā ceļā devusies uz juvelierizstrādājumu veikalu, kas atrodas kāda tirdzniecības centra telpās. Viņiem līdzi bijuši dažādi nozieguma izdarīšanai paredzēti rīki – lauznis, cirvis un ripzāģis.

Uzlaužot sānu ieejas durvis, ļaundari iekļuvuši tirdzniecības centrā, pēc kā salauzuši rotaslietu veikala ruļļu slēģus. Noziedznieki mērķtiecīgi mēģinājuši uzlauzt seifu, kurā pa nakti tiek glabātas zeltlietas, gan cenšoties to sazāģēt, gan sacirst. Ņemot vērā, ka seifs bijis izturīgs un kārtīgi piestiprināts un viņiem to nav izdevies uzlauzt, noziedznieki paķēruši paplātes ar lētākām sudraba rotaslietām, kas atradušās turpat brīvi pieejamas, un metušies bēgt.

Tobrīd pie veikala piebraucis apsardzes uzņēmuma darbinieks, kurš pamanījis ļaundarus skrienam uz dzīvojamo māju rajonu un meties pakaļ. Noziedznieki ielēkuši mašīnā, lai bēgtu projām, taču apsargs raidījis brīdinājuma šāvienu gaisā. Ņemot vērā, ka tas vīriešus nav apturējis un viņi ar taksometru gandrīz uzbraukuši apsardzes darbiniekam, apsargs raidījis vēl vienu šāvienu – šoreiz pa automašīnas riepu.

Viens no ļaundariem piepeši izlēcis no automašīnas un ar cirvi rokās devies apsarga virzienā. Pašaizsardzības nolūkos apsargs iešāvis noziedzniekam kājā, pēc kā viņu aizturējis. Turklāt drosmīgajam apsardzes darbiniekam saviem spēkiem izdevās aizturēt vēl vienu noziedznieku. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kuri cietušo aizdomās turēto nogādāja ārstniecības iestādē.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvades Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi sadarbībā ar Rīgas Kurzemes iecirkņa policistiem uzsāka darbu notikuma vietā un aizdomās turēto, kurš nebija cietis, nogādāja iecirknī. Aizturētie ir 35 un 34 gadus veci vīrieši. Jāpiemin, ka viens no viņiem iepriekš ir sodīts par slepkavību, savukārt otrs par seifa nolaupīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Šobrīd turpinās darbs, lai aizturētu pārējās noziegumā iesaistītās personas. Tāpat tiek skaidroti precīzi notikušā apstākļi,  piemēram, tas, kur zagļi ieguvuši taksometru.

Abiem aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija izsaka pateicību veikala apsargam par drosmīgu un pašaizliedzīgu rīcību ļaundaru aizturēšanā!

Avots 

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!