Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Nedēļas nogalēs Latvijā tiks slēgti tirdzniecības centri

Nedēļas nogalēs Latvijā tiks slēgti tirdzniecības centri

Otrdien, 24. martā, ārkārtas stāvokļa dēļ Covid-19 izplatības sakarā valstī tiks slēgtas visas sporta zāles un nedēļas nogalēs tirdzniecības centri, paziņoja Ministru prezidents Krišjānins Kariņš preses brīfingā pēc attālinātās Ministru kabineta sēdes.

Šī prasība neattieksies uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Kā skaidroja Kariņš, lēmums slēgt sporta zāles un sestdienās un svētdienās slēgt tirdzniecības centrus pieņemts, lai samazinātu cilvēku pulcēšanos slimības izplatības ierobežošanai.

Otrdien, 24. martā, notika pirmā Ministru kabineta attālinātā sēde.

Valdība un to veidojošo politisko spēku pārstāvji turpmāk strādās attālinātā režīmā un netieksies klātienē. Ņemot vērā, ka vienam no koalīcijas partneriem – Artusam Kaimiņam – ir apstiprināta Covid-19 saslimšana, šobrīd rūpīgi tiek apzinātas visas iespējamās kontaktpersonas, lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, norādīja kancelejā.

“Koalīcijas darbs, tajā skaita sadarbības sanāksmes un valdības sēdes turpmāk notiks attālināti, pilnībā nodrošinot valdības darba nepārtrauktību. Mums visiem – politiķiem un valsts pārvaldei – ir jāmaina savi ieradumi un jāpakārto darba procesi atbilstoši šobrīd ļoti svarīgajiem veselības aizsardzības noteikumiem. Saglabāsim mieru un turpināsim darbu,” uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ņemot vērā, ka vienam no koalīcijas partneriem, Saeimas deputātam, ir apstiprināta Covid-19 saslimšana, deviņiem Ministru kabineta locekļiem, saskaņā ar epidemiologu norādēm, ir noteikts ievērot pašizolāciju dzīvesvietā 14 dienu garumā kopš pēdējā klātienes kontakta ar inficēto kolēģi.

Pašizolācijā atrodas Ministru prezidents, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), iekšlietu ministrs, ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs Sandis Ģirģens (KPV LV), izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK). 

Visi minētie valdības locekļi pirmdien, 16.martā, piedalījās valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē, kuru apmeklēja arī ar Covid-19 saslimušais Kaimiņš.

Pašizolācijā šobrīd neatrodas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), veselības ministre Ilze Viņķele (AP) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!