Tu esi šeit
Sākums > Pasaulē > Amatpersona: Japānā izstrādāts medikaments ir efektīvs Covid-19 pacientu ārstēšanā

Amatpersona: Japānā izstrādāts medikaments ir efektīvs Covid-19 pacientu ārstēšanā

Ķīnas amatpersonas paziņojušas, ka medikaments, kas Japānā tiek izmantots jaunu gripas paveidu ārstēšanai, ir efektīvs arī Covid-19 pacientiem.

Uzņēmuma Fujifilm Toyama Chemical 2014.gadā izstrādātais medikaments Favipiravir, kas pazīstams arī ar nosaukumu T-705 jeb Avigan, devis iedrošinošus rezultātus klīniskajos izmēģinājumos Uhaņā un Šeņdžeņā. Izmēģinājumos piedalījušies 340 cilvēki, atklāja Ķīnas Zinātnes un tehnoloģijas ministrijas amatpersona.

Amatpersona žurnālistiem sacīja, ka šis medikaments vērtējams kā drošs, un tas ir acīmredzami efektīvs ārstēšanā.

Pacientiem, kuriem šīs zāles tika dotas Šeņdžeņā, Covid-19 tests bija negatīvs vidēji četras dienas pēc tam, kad viņiem bija apstiprināta inficēšanās ar koronavīrusu. Pacientiem, kuriem netika dotas šīs zāles, Covid-19 tests bija negatīvs vidēji pēc 11 dienā, ziņo Japānas raidorganizācija NHK.

Arī rentgenizmeklēšanā 91% pacientu, kuriem tika dots Favipiravir, apstiprinājās uzlabojumi plaušu stāvoklī, salīdzinot ar 62%, kuriem netika dotas šīs zāles.

Fujifilm Toyama Chemical ir atteicies komentēt mediju ziņoto.

Mediķi Japānā arī izmanto Favipiravir klīniskajos pētījumos uz Covid-19 pacientiem ar vājiem un mēreniem koronavīrusa simptomiem, cerot, ka šis medikaments novērsīs vīrusa vairošanos pacientos.

Taču avots Japānas Veselības ministrijā sacīja, ka Favipiravir nav efektīvs pacientiem ar smagākiem Covid-19 simptomiem.

“Mēs esam devuši Avigan 70 līdz 80 cilvēkiem, bet izskatās, ka tas nestrādā tik labi, kad vīruss jau ir savairojies,” laikrakstam Mainichi Shimbun sacīja anonīmais avots.

Avots

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!