Tu esi šeit
Sākums > Veselība > Koronavīruss sasniedzis arī Latviju – reģistrēts pirmais inficētais

Koronavīruss sasniedzis arī Latviju – reģistrēts pirmais inficētais

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apstiprina, ka Latvijā pirmajam pacientam diagnosticēta koronavīrusa izraisītā slimība COVID–19. Preses konferencē šodien, 2. martā, plkst. 20.00 informēs par atbildīgo dienestu turpmāko rīcību un rekomendācijām.

Preses konferencē piedalīsies veselības ministre Ilze Viņķele (AP), SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, kā arī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.

Jau ziņots, ka jaunais koronavīruss pirmo reizi konstatēts 2019.gada 31.decembrī Ķīnā. Kopš tā laika tas reģistrēts vēl vairākos desmitos valstu. Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”.

Tomēr jaunais koronavīruss ceturtdien tika konstatēts Igaunijā, bet piektdien – arī Lietuvā un Baltkrievijā. Igaunijā konstatētajā gadījumā saslimušais Irānas pilsonis uz Tallinu bija ceļojis caur Rīgu. Visos šajos gadījumos inficētās personas kaimiņvalstīs ieradušās no vīrusa skartajām valstīm un teritorijām, konkrētajos gadījumos – no Irānas un Itālijas.

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Situācija pasaulē mainās nemitīgi

Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu nopietni apdomāt, vai doties ceļojumos uz koronavīrusa “Covid-19” skartajām teritorijām, uzsver Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, atzīstot, ka pats izklaides pēc uz konkrētajām vietām nebrauktu. 

Pēdējās nedēļas laikā situācija pasaulē ir strauji mainījusies, jo jaunais vīruss strauji izplatās ārpus Ķīnas un pašlaik jaunās saslimšanas vairāk konstatē ārpus šīs valsts. Piemēram, Itālijā pašlaik notiekot “mazliet nekontrolēta” vīrusa izplatība, jo šajā valstī īsti nav noteikts, kā vīruss sācis izplatīties.

Šādos apstākļos speciālists vēlreiz aicināja Latvijas iedzīvotājus izvērtēt, vai ceļot uz vīrusa skartajām teritorijām – Itālijas ziemeļiem Lombardijas un Veneto reģionu, Ķīnu, Dienvidkoreju un Irānu. Viņš gan atzina, ka inficēšanās risks lielā mērā ir atkarīgs no galamērķa reģiona, proti, Itālijā pašlaik par vīrusa skartiem atzīti pāris reģioni, bet uz pārējiem ceļot ir drošāk.

Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi,

speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai apgrūtināta elpošana, jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties jāzvana 113, jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Speciālisti iesaka, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa “Covid-19” skartajām valstīm vai teritorijām, bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.

Latvijas ceļotājiem ļoti populārs galamērķis ir Itālija, tostarp kalnu slēpošanas kūrorti valsts ziemeļos, taču Itālijā ir lielākais koronavīrusa “Covid-19” gadījumu skaits Eiropā.

Avots

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!