Tu esi šeit
Sākums > "Modernie meli" > Video: Niks Endziņš izplata viltus ziņas par korono vīrusu

Video: Niks Endziņš izplata viltus ziņas par korono vīrusu

Slavas tīkotājs un viltus ziņu izplatītājs Niks Endziņš jeb Neids nebeidz pārsteigt, 30 janvāra naktī šī persona internetā ievietojusi emocionālu video, kurā brīdina Latvijas iedzīvotājus par pirmo saslimšanas gadījumu ar korono vīrusu Latvijā. Ņemot vērā Neida pagātni, kas saistīta ar “fake” ziņu izplatīšanu un to, ka šis cilvēks ir pavadījis vairākus mēnešus cietumā tieši par nepatiesu, maldinošu un apmelojošu ziņu izplatīšanu, visticamāk viņa izplatītajā video sniegtā informācija ir nepatiesa un maldinoša. Jāatzīmē, ka video Neids runā nevis par korono vīrusu, bet gan “konoras” vīrusu, un tiek pieminēta arī Latvijas infektoloģijas slimnīca, kaut gan tāda neeksistē.

Komentāros sociālo tīklu lietotāji, viltus ziņu veidotāju aicina, pārbaudīt galvu kādā no psihiatrijas un narkoloģijas centriem, jo cilvēks pie pilna saprāta ar šādām lietām nejoko un neizplata šāda veida ziņas, lai ar to palīdzību veicinātu savu popularitāti.

Ko darīt aizdomu gadījumā par jauno koronavīrusu?

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS un MERS koronavīruss.

2019-nCoV infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms. Ir apstiprināta 2019-nCoV pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr. Visticamāk infekcijai raksturīgs pilienu un kontakta izplatīšanās ceļš. Nozīmīgs inficēšanās ziņā tuvs kontakts bez IAL lietošanas. Lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.

Pašreiz PVO neiesaka piemērot nekādus ceļošanas vai tirdzniecības ierobežojumus Ķīnai. Tomēr PVO norada, ka sakarā ar ceļošanu saslimšanas gadījumi var parādīties jebkurā valstī. PVO ģenerāldirektors pagaidām neizsludināja starptautiska mēroga ārkārtas situāciju. PVO turpina sekot situācijai un atgriezīsies pie šī jautājuma izskatīšanas vēlāk. 

Atbilstoši PVO sniegtajām rekomendācijām dalībvalstīm Slimību Profilakses un kontroles centru sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un citām iesaistītajām institūcijām nodrošina aktīvu epidemioloģisko uzraudzību un gatavību sabiedrības veselības aizsardzības pasākumu īstenošanai: agrīnai ievesto gadījumu atklāšanai, izolēšanai, diagnostikai un pretepidēmijas pasākumu veikšanai 2019-nCoV infekcijas tālākas infekcijas izplatīšanās ierobežošanai, t. sk. kontaktpersonu izsekošanai, kā arī sadarbībai, t. sk. pilnīgai datu apmaiņai ar PVO, ECDC un Eiropas Komisiju. 

Avots

BNP

One thought on “Video: Niks Endziņš izplata viltus ziņas par korono vīrusu

  1. Konoras vīruss radījis plāndēmija. Vēl joprojām nav izdevies ārpus Saeimas un citām valsts iestādēm konstatēt faktu, ka ir bijusi pandēmija. Epidēmijas slieksnis 7 saslimušie uz 10 000 un tālāk reizināt ar 100 lai uz visu valsti būtu 700 saslimšanas vienā konkrētā laika vienībā un šādā tempā visa tauta visticamāk būtu jāārstē un šausmu filma reālajā pasaulē.. No 4000 testim kovidu diagnosticē labi ja vidēji 50 cilvēkiem, no kuriem teju visi ir pasizolacija, nevis slimnīcā (LIC). Oficiālā statistika liecina ka pavisam no kovida miruši ir 45 un 97% gadījumu vīrusa nēsātājs nenojauš ka tas viņā ir jebkad bijis, šeit ļoti jauki pastāstīs kalkulators.

    Tāpēc ir dziesmas “Man vajag griķus”, “kroņa bacilis”, arī Neids safantazēja Konoras vīrusu. Taču tiklīdz kriminālā atbildība, tā pēc vēl dažām stundām – ārkārtas situācija, pandēmija, trauksme, droni, Valsts Policijas mašīnas, tagad jau Kovidpass, un tautas vardarbīga finanšu kontrole (galvenokārt uz pensionāriem kam visa nauda aiziet tieši maskās). Maskas maksā 2.50, jāpērk ir pašam (par dzīvu naudu), kas pēc tam miskastē metama (agrāk 60 minūtes, šobrīd 20 minūtes), daudz maskas tiek sabiedriskajā transportā lietotas, loģiku lai komentē tavējais kalkulators, vai ja esi matemātiķis…

    Savu vārdu neslēpju, bildes atrast varēs.

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!