Tu esi šeit
Sākums > Auto > Bolt sniedz ieguldījumu autonomās braukšanas laboratorijas atklāšanā Tartu universitātē

Bolt sniedz ieguldījumu autonomās braukšanas laboratorijas atklāšanā Tartu universitātē

Šonedēļ Tartu universitātē sadarbībā ar uzņēmumu Bolt tika atklāta autonomo transportlīdzekļu laboratorija. Tartu universitāte un Bolt prezentēja transportlīdzekli, kas tiks izmantots kā izmēģinājuma platforma lietišķo pētījumu projektā par bezpilota tehnoloģiju attīstību 4. līmeņa autonomam automobilim.

Tā vietā, lai izstrādātu transportlīdzekli, projekta mērķis ir izveidot autonomu braukšanas tehnoloģiju, koncentrējoties uz programmatūru un kartēm, papildus esošajai automašīnas platformai un atvērtā koda programmatūrai. Sadarbība ar Tartu universitāti veicina Bolt apņemšanos izpētīt veidus, kā autonomos autoparkus nākotnē būtu iespējams iekļaut uzņēmuma pakalpojumu klāstā gan Igaunijā, gan citās valstīs, tostarp arī Latvijā.

Andrē Karpiščenko, Bolt datu zinātnes vadītājs, sacīja: “Bolt uzņēmumā mēs izmantojam tehnoloģijas, lai pilsētas transportu padarītu ērtāku, ātrāku un uzticamāku. Jau tagad mēs palīdzam pārvietoties pilsētās jau miljoniem cilvēku, tomēr pastāvīga izpēte ir būtiska veidojot ilgtermiņa nākotnes perspektīvu pilsētas transportam. Izmantojot universitātes zināšanas un pieredzi inovatīvos projektos, jaunā laboratorija palīdzēs mums izstrādāt labākos risinājumus nākotnei.”

Tartu Universitātes Datorzinātnes institūta Uzņēmējdarbības sadarbības vadītāja un laboratorijas projektu vadītāja Anne Jēgere piebilda: “Šodien prezentētais testa automobilis ir tehnoloģiju attīstības platforma, kas ļauj mums sākt pētījumus un attīstību vairākās ar autonomo autovadīšanu saistītās izpētes tēmās. Transportlīdzeklis ir aprīkots ar lāzeru radariem, radariem, kamerām, navigācijas sistēmām, kas nākotnē palīdzēs automašīnai patstāvīgi braukt. Mēs arī pētīsim iespējas, kā automātiski izveidot precīzas mašīnlasāmas, augstas izšķirtspējas kartes bezpilota vadībai, nodrošinot lietotāju un sistēmas drošību un uzlabot saziņu starp cilvēkiem un transportlīdzekļiem.

Papildus pētniecībai un attīstībai, svarīgs šī projekta mērķis ir apmācīt nākamos šīs nozares profesionāļus. Tieši tāpēc Tartu Universitātē sāksies pirmie bezpilota transportlīdzekļu tehnoloģiju kursi, un studenti tiks iesaistīti laboratorijas darbā.”

Autonomā braukšanas laboratorija ir daļa no sadarbības starp Tartu Universitāti un Bolt, kas uzsākta pagājušā gada vasarā. Projektu atbalsta Arhimēda fonds.

Avots

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!