Tu esi šeit
Sākums > Pasaulē > Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem

Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem

Austrālijā ceturtdien avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem, paziņojušas amatpersonas.

Kas noticis ar cilvēkiem, kas atradās lidmašīnā, pagaidām nav zināms.

Jaundienvidvelsas Lauku ugunsdzēsības dienesta komisārs Šeins Ficsimonss sacīja, ka pagaidām viņam zināms tikai tas, ka lidmašīna ir avarējusi.

Dienests iepriekš ziņoja, ka tiek izmeklēts incidents, kurā iesaistīts ugunsdzēsēju lidojošā ūdens cisterna “C130 Hercules”, kas bija iesaistīta liela ugunsgrēka dzēšanā nacionālā parka teritorijā Sniega kalnu reģionā. Lidaparāta meklēšanā tika izmantoti vairāki helikopteri, ziņoja vietējie mediji.

Tikmēr Kanberas varasiestādes aicinājušas austrumu piepilsētu iedzīvotājus palikt savās dzīvesvietās, jo tās pamest esot jau pārāk vēlu un pārvietošanās būtu “ārkārtīgi bīstama un potenciāli nāvējoša”.

“Uguns var apdraudēt visu dzīvo tā ceļā. Ļaudis šajās priekšpilsētās ir apdraudēti, un, ugunsgrēkam tuvojoties, tiem nekavējoties jāmeklē patvērums,” teikts Austrālijas galvaspilsētas apkaimes Ārkārtas dienestu pārvaldes paziņojumā.

Avioreisi no Kanberas lidostas tiek aizkavēti, lai ļautu pacelties un nolaisties lidmašīnām, kas piedalās ugunsgrēka dzēšanā netālu no pilsētas austrumu nomalē esošā lidlauka.

Ceļu satiksmes policija tviterī ziņo, ka liesmas izplatās strauji un slēgti vairāki ceļi.

Ugunsgrēks pie Kanberas sākās trešdien, bet spēcīgais vējš un karstums ir pasliktinājuši situāciju, un ceturtdienas rītā pie lidostas izcēlies vēl viens ugunsgrēks.

Kopš septembra Austrālija piedzīvojusi simtiem savvaļas ugunsgrēku, kuros līdz šim gājuši bojā 29 cilvēki. Tiek lēsts, ka liesmās gājis bojā arī miljards savvaļas dzīvnieku.

Ugunsgrēki nopostījuši 2500 mājas, bet izdegušās platības apmēri pielīdzināmi trešdaļai Vācijas teritorijas.

Avots
BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!