Tu esi šeit
Sākums > Auto > Bolt aiziet no Somijas

Bolt aiziet no Somijas

No šā gada janvāra transporta pakalpojumu platforma “Bolt” aptur darbību Somijā

Uzņēmuma pārstāvji apstiprina, ka “Bolt” ir nolēmis apturēt darbību Somijā, sākot no šā gada 12. janvāra. Tas esot skaidrojams ar to, ka esošais regulējums un tirgus apstākļi ierobežo uzņēmuma plānoto izaugsmi paredzamā nākotnē.

“Kā strauji augošam un uz efektivitāti vērstam uzņēmumam, mums ir jāapzinās, kur tiek investēti resursi un kur mēs klientiem varam sniegt vislielāko vērtību. Ja situācija mainīsies, nākotnē esam atvērti pārskatīt savu lēmumu,” informē uzņēmumā.

“Esam izvērtējuši augošo pieprasījumu pēc ēdienu piegādes pakalpojumiem, un, ņemot vērā klientu vēlmes, ar “Bolt Food” varam iepazīstināt arī Rīgas iedzīvotājus. Izveidotā infrastruktūra, kā arī uzņēmuma pieredze un zināšanas ļauj ienākt ēdienu piegādes tirgū ar pārliecību,” norādīja reģionālais vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

Rīga ir ceturtā pilsēta pasaulē, kur tiek piedāvāts “Bolt Food” pakalpojums. Pagājušā gada augustā platforma tika atklāta uzņēmuma dzimtenē Igaunijā, Tallinā, kam vēlāk sekoja Tartu un Lietuvas galvaspilsēta Viļņa. Paredzēts, ka tuvākajā laikā “Bolt Food” uzsāks darbību arī Dienvidāfrikā un citās Eiropas un Āfrikas pilsētās.

2018. gada maijā uzņēmums piesaistīja 175 miljonu ASV dolāru (158 miljonu eiro) investīcijas no kompānijām “Daimler”, “Didi Chuxing” un citiem investoriem, kā rezultātā “Bolt” vērtība pārsniegusi vienu miljardu ASV dolāru. Tas uzņēmumam ļāvis pievienoties citām kopbraukšanas kompānijām, piemēram, “Lyft”, “Uber”, “Careem”, tā dēvēto vienradžu kompāniju sarakstā – jaunuzņēmumiem, kuri pārsniegusi viena miljarda ASV dolāru novērtējumu pie investīciju piesaistes.

“Ar šo investīciju palīdzību esam turpinājuši paplašināties. Mēs ceram palielināt kapitālu un paplašināt izaugsmi, kad būsim atraduši investoru ar pareizajiem nosacījumiem,” norādījis “Bolt” līdzdibinātājs Markus Villigs (Markus Villig).

“Bolt”, kas iepriekš bija pazīstams ar nosaukumu “Taxify”, ir starptautisks transporta tīklu uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Tallinā, Igaunijā. “Bolt” darbojas 30 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā un Centrālamerikā. Igaunijā reģistrētā kopbraukšanas platforma “Bolt” dibināta 2013. gadā. “Bolt” ieņēmumi 2018. gadā bija 79,7 miljoni eiro, bet gadu iepriekš – 21,1 miljons eiro. Zaudējumi 2018. gadā sasniedza 61 miljonu eiro, kas saistīts ar investīcijām un atbilstot kompānijas biznesa plānam. Uzņēmuma līdzdibinātājs Martins Villigs (Martin Villig) norādījis, ka 2018. gadā “Bolt” sāka pakalpojumu sniegšanu vairāk nekā 50 jaunās pilsētās un veiksmīgi ieviesa elektrisko skrejriteņu nomu. Vienlaikus uzņēmums ir guvis peļņu vairākos stabilos tirgos, nezaudējot izaugsmi.

Uzņēmums darbojas vairāk nekā 150 pilsētās 30 valstīs, to izmanto vairāk nekā 25 miljoni braucēju un pakalpojumus nodrošina vairāk nekā 500 tūkstoši vadītāju.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!