Tu esi šeit
Sākums > Nebūšanas > Video: Nodarbinot invalīdus, policists, iespējams, izkrāpis ES naudu

Video: Nodarbinot invalīdus, policists, iespējams, izkrāpis ES naudu

Iekšējās drošības birojā (IDB) uzsākts kriminālprocess par iespējamu Eiropas Savienības fonda projekta finansējuma izkrāpšanu lielā apmērā, nodarbinot personas ar invaliditāti. Aizdomās tur trīs personas, tostarp Valsts policijas amatpersonu, kura ir uzņēmuma priekšgalā. Lai gan darbinieki – personas ar invaliditāti – darījuši savu darbu godam, saistībā ar nepatikšanām viņiem nav izmaksātas algas.

Rīdzinieks Georgijs ir persona ar invaliditāti, smaga slimība viņu pārsteidza, tuvojoties vecumdienām. Nevēloties izkrist no sabiedriskās aprites, uzlaboja latviešu valodas zināšanas, apguva datorprasmes un pērnā gada jūlijā atrada darbu biedrībā ”Maznodrošināto personu apvienība”. Uzņēmumā algas darbiniekiem maksā, piesaistot Eiropas Savienības fonda projekta ”Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” līdzfinansējumu, ko izdala Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA). Taujāts, ar ko nodarbojas biedrībā, vīrietis stāsta, ka darbs esot ar datoru, bet priekšniecība neinteresējoties par nodarbināto darba gaitām.

Georgijs nav saņēmis algu par pēdējiem diviem mēnešiem. Kā stāsta vīrietis, problēmas ar algu izmaksu darbiniekiem sākušās pēc tam, kad biedrības telpās kratīšanu veica tiesībsargājošās iestādes pārstāvji. Georgijs stāsta, ka kratīšanā tika izņemta aparatūra un dokumentācija, kā arī tikušas aizturētas trīs personas: Valsts policijas amatpersonas, NVA darbinieks un privātpersona. Georgijs stāsta, ka arī viņu un citus darbiniekus tiesībsargājošās iestādes pārstāvji izsaukuši liecināt; sapratis, ka runa ir par Eiropas Savienības naudas izkrāpšanu, ko, iespējams, darījusi uzņēmuma priekšniecība.

Uzņēmums, iespējams, krāpjas; invalīdi paliek bez algas

Georgs stāsta, ka pēc trauksmainajiem novembra notikumiem uzņēmuma konti esot bloķēti (tā vismaz stāstījusi priekšniecība), tāpēc algu viņam un citiem nemaksā. Vīrietis gan turpina doties uz darbavietu, jo cer, ka algu izmaksās. Viņš sūdzas, ka nauda nepieciešama izdzīvošanai.

Video nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!