Tu esi šeit
Sākums > Kriminālziņas > Sodīts lietuvietis, kurš caur Latvijas uzņēmumu izkrāpis naudu no “Google” un “Facebook”

Sodīts lietuvietis, kurš caur Latvijas uzņēmumu izkrāpis naudu no “Google” un “Facebook”

ASV federālā tiesa Manhetenā, Ņujorkā, piespriedusi piecu gadu cietumsodu Lietuvas pilsonim Ēvaldam Rimašauskam, kurš atzinis savu vainu vairāk nekā 120 miljonu ASV dolāru (aptuveni 105 miljonu eiro) izkrāpšanā no kompānijām “Google” un “Facebook”, izmantojot Latvijā reģistrētu uzņēmumu.

Tāpat Rimašauskam noteikts divu gadu pārbaudes laiks, tiks konfiscēti 49,7 miljoni ASV dolāru un viņam būs jāmaksā kompensācija cietušajiem 26,5 miljonu ASV dolāru apmērā.

“Rimašausks izstrādāja nekaunīgu shēmu, lai ASV kompānijām izkrāptu vairāk nekā 120 miljonus ASV dolāru un tad šos līdzekļus ieplūdinātu bankas kontos visā pasaulē. Rimašausks šo (..) zādzību veica no otras pasaules malas, bet cietumsods viņam piespriests tieši šeit, Manhetenas federālajā tiesā,” paziņoja prokurors Džefrijs Bermans.

Martā tiesā Rimašausks atzina savu vainu izvirzītajās apsūdzībās.

“Facebook” un “Google” pārstāvji šogad laikrakstam “The New York Times” sacīja, ka kompānijas ir atguvušas lielāko daļu zaudētās naudas un izmeklēšanas gaitā sadarbojas ar tiesībsargājošajām institūcijām.

Rimašauskam izvirzītajā apsūdzībā bija norādīts, ka viņš Latvijā reģistrējis kompāniju, kam bija tāds pats nosaukums kā Āzijā pazīstamam elektronikas preču ražotājam, un šīs Latvijā reģistrētās kompānijas vārdā atvēris vairākus banku kontus. Tobrīd “rus.lsm.lv” Uzņēmumu reģistrā ar “Crediweb.lv” palīdzību bija noskaidrojis, ka lietuvietis Latvijā kontrolējis kompāniju SIA “Quanta Computer Inc”, kuras juridiskā adrese bija Daugavpilī. 

Naudu viņš izkrāpis ar tā dēvētās pikšķerēšanas (fišinga) shēmas palīdzību, sūtīdams ASV kompānijām elektroniskā pasta vēstules, kurās uzdevies par Taivānā reģistrētas kompānijas darbinieku.

Īstā “Quanta Computer Inc”, kas bāzēta Taivānā, saskaņā ar tās mājaslapā pieejamo informāciju ir liels tehnoloģiju uzņēmums, kas ražo detaļas klēpjdatoriem. “Google” un “Facebook” regulāri iepirkušas no īstās “Quanta Computer Inc” gan pakalpojumus, gan preces.

Rimašausks abām amerikāņu kompānijām sūtījis e-pasta vēstules, kurās uzdevies par Taivānā bāzētās kompānijas darbinieku vai aģentu. Šajās vēstulēs, kas sūtītas no viltotām, taču ticamām adresēm, doti norādījumi par īstās “Quanta Computer Inc” piegādēm veikt apmaksu uz Latvijā reģistrētās “Quanta Computer Inc” kontiem Latvijas un Kipras bankās.

Lai skaidrotu lielo resursu pieplūdumu, bankām uzrādīti viltoti rēķini, līgumi un vēstules ar viltotiem zīmogiem un ASV kompāniju darbinieku parakstiem. Nauda no Latvijā reģistrētās “Quanta Computer Inc” kontiem uzreiz pārskaitīta uz citiem kontiem Latvijā, Kiprā, Slovākijā, Lietuvā, Ungārijā un Honkongā, kas nebija saistīti ar Latvijā reģistrēto “Quanta Computer Inc”.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!