Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > No amata “izspiesta” VID darbiniece

No amata “izspiesta” VID darbiniece

Vadībai izmantojot “aizrotēšanu” uz tuvākajā nākotnē likvidējamu darba vietu, no amata izspiesta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvaldes Operatīvās darbības daļas vadītāja Gita Plaude – darbiniece, kuras rokās vairākus gadus bija faktiski visa VID operatīvā informācija.

Neoficiāli tiek minēts, ka šī “aizrotēšana” ir bijusi saistīta ar pārmaiņām, kuras personificē kādreizējā VID ģenerāldirektora vietnieka Kaspara Čerņecka atgriešanās darbā finanšu ministra Jāņa Reira padotībā un faktiskā kļūšana par VID pārraudzītāju.

VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes vēstulē, kas datēta ar šā gada septembri, minēts, ka G. Plaudei tiek piedāvāts ārkārtīgi operatīvi – pēc nedēļas – stāties jaunā, VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Nolēmumu izpildes uzraudzības un organizēšanas daļas Valstij piekritīgās mantas uzskaites nodaļas vadītājas amatā uz nenoteiktu laiku.

Situāciju īpaši neikdienišķu padara fakts, ka G. Plaudei piedāvātais amats bija vakants, tieši pateicoties viņas vadītās Operatīvās darbības daļas darba rezultātiem, 2018. gada novembrī uzsākot kriminālprocesu, pēc kā līdzšinējo šī amata ieņēmēju atbrīvoja no tā pienākumu pildīšanas.

I. Jaunzemes vēstulē ir diezgan detalizēti aprakstīta G. Plaudes iepriekšējā pieredze, pieminot gan “zināšanas korupcijas risku novēršanā, tiesību aktu piemērošanā, prasmi strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos ar liela apjoma un daudzveidīgu informāciju, prasmi tos analizēt un pieņemt atbilstošus lēmumus, rast risinājumus sarežģītās situācijās”, gan spējas “riska informācijas iegūšanā, uzkrāšanā, tās aprites nodrošināšanā, risku analīzē”.

Taču faktiski šis I. Jaunzemes piedāvājums nozīmētu iepriekšējai operatīvā darba organizētājai un veicējai G. Plaudei pārcelties uz pilnīgi citu – uzskaitveža – amatu, turklāt, kā var noprast no piemaksu sistēmas uzskaitījuma, arī ar gaidāmu reālā atalgojuma samazinājumu. 

Tas arī ir apliecinājies, VID ģenerāldirektores pienākumu izpildītājai Dacei Pelēkajai 27. septembrī parakstot lēmumu par G. Plaudes “aizrotēšanu”. 

Šī lēmuma pamatojumā norādīts, ka G. Plaude jaunajā amatā tiek pārcelta arī tāpēc, “lai apzinātu un pārvaldītu korupcijas un interešu konflikta riskus, kā arī īstenotu pasākumus to novēršanai”. Taču jaunā amata apraksts rāda, ka korupcijas un interešu konfliktu risku apzināšana un pārvaldība nemaz nav tā ieņēmēja kompetencē.

Turklāt, kā izriet no VID dokumentiem un iekšējās sarakstes, arī šis faktiskais pazeminājums G. Plaudei ir bijis paredzēts tikai uz laiku – jau tā izteikšanas brīdī VID vadībā ir bijis zināms, ka 2020. gada sākumā jauno amatu līdz ar iecerētu reorganizāciju ir paredzēts vienkārši likvidēt, kas nozīmētu, ka uz to “aizrotētajai” darbiniecei jaunu jau varētu vienkārši nepiedāvāt vai arī ierosināt kļūt par parastu inspektoru.

Par to, ka aizkulisēs viss jau ir izlemts, ir liecinājis arī fakts, ka, lai gan I. Jaunzemes vēstulē G. Plaudei tika dotas divas darbdienas viedokļa sniegšanai, bet pati “aizrotēšana” bija paredzēta tikai 27. datumā, jau tajā pašā 20. datumā Iekšējās drošības pārvaldes direktors Aigars Prusaks bija lūdzis VID Lietotāju atbalsta centram bloķēt viņai visas VID informācijas sistēmu lietotāja tiesības.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!