Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > ASV iekļauj Lembergu «melnajā sarakstā»

ASV iekļauj Lembergu «melnajā sarakstā»

ASV iekļāvusi Aivaru Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, liecina ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja paziņojums. 

Paziņojumā Aivars Lembergs nosaukts par oligarhu, un paziņojumā norādīts, ka viņš iekļauts sarakstā kā amatpersona vai bijusī amatpersona, kura atbildīga vai tieši vai netieši iesaistīta korupcijā, tajā skaitā valsts mantas piesavināšanās, korupcijā, kas saistīta ar publiskiem iepirkumiem vai kukuļošanu.  

ASV Finanšu ministrijas departamenta paziņojumā norādīts, ka Lembergs kontrolē organizācijas caur politiskajām partijām un korumpētiem politiķiem un sistemātiski izmanto šīs organizācijas un indivīdus ekonomiskiem ieguvumiem.  

Paziņojumā teikts, ka Lembergs izmantojis savu ietekmi arī, lai ieceltu vai atceltu noteiktās amatpersonas, un ietekmējis un korumpējis tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, lai aizstāvētu savas intereses un gāztu politiķus, kurus viņš citādi nevarēja kontrolēt.

Papildus sankciju sarakstā iekļautas četras Latvijā bāzētās organizācijas, kuras, kā teikts paziņojumā, pieder Lembergam vai viņš tās kontrolē – Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija.  

Saistībā ar šīm klasifikācijām Ārvalstu aktīvu kontroles birojs vienlaikus izdeva Globālo Magņitska vispārējo licenci Nr.1, kas atļauj konkrētas transakcijas un darbības, kuras tiek parasti izmantotas un ir nepieciešamas, lai varētu pārtraukt transakcijas, kurās ir iesaistīta Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija vai Latvijas Tranzīta biznesa asociācija, vai jebkura cita juridiskā persona, kurā vienai vai vairākām minētajām juridiskajām personām pieder 50% vai lielāka daļa, 30 dienu periodā.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!