Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Ieva Jaunzeme: Pēdējais laiks iesniegt gada deklarācijas, lai nerastos soda sankcijas

Ieva Jaunzeme: Pēdējais laiks iesniegt gada deklarācijas, lai nerastos soda sankcijas

Pēc tam, kad Latvijā tika realizēta pagājušajā gadā Ministru kabineta un Saeimas pieņemtā nodokļu reforma, atklājās, ka būtiski palielinājies to fizisko personu jeb iedzīvotāju skaits, kuriem Valsts ieņēmumu dienestā (VID) obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija.

Sākotnējais iedzīvotāju skaits, kam bija obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2018. gadu radušās nodokļu starpības dēļ, bija vairāk nekā 80 tūkstoši, un VID ir pateicīgs visiem, kuri to izdarījuši termiņā vai arī atsaucoties VID atgādinājumam. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotājiem, tāpat kā cilvēkiem daudzās ekonomiski attīstītās demokrātijās, pašiem jāseko līdzi savai finansiālajai situācijai, tostarp nodokļu nomaksai, nevis tikai jāpaļaujas uz kādu citu.

Ņemot vērā, ka Rietumeiropā šāda prakse pastāv jau vairākus desmitus gadu, bet Latvijā – pirmo gadu, VID ar izpratni izturējās pret faktu, ka liela daļa no minētajiem aptuveni 80 tūkstošiem iedzīvotāju savas attiecības pret valsti nebija nokātojusi normatīvajos aktos paredzētajā laikā – līdz 1. jūnijam. Tobrīd VID nolēma šo deklarāciju iesniegšanas termiņu pagarināt līdz 23. jūnijam jeb Līgo svētkiem. Šajā periodā sabiedrība tika aktīvi informēta par valdības un Saeimas noteikto kārtību, aicinot iedzīvotājus nokārtot savas saistības ar valsti.

Redzot, ka būtisku uzlabojumu nav arī pēc Jāņiem, iedzīvotāju informēšana turpinājās. Izprotot situāciju, iedzīvotājiem, kuri šīs savas saistības nav nokārtojuši, šogad netiek piemērotas nekādas soda sankcijas – šādā veidā VID faktiski ieviesa pārejas periodu daļai nodokļu reformas. Jāteic, ka šobrīd, kad gads tuvojas beigām, VID rīcībā esošā informācija liecina, ka 28 536 iedzīvotāji, kuriem gada ienākumu deklarācija par 2018. gadu ir jāiesniedz obligāti, joprojām to nav izdarījuši. Tās ir personas, kam valsts budžetā jāiemaksā nodokļa starpība, kas radusies diferencētā neapliekamā minimuma vai nodokļa progresīvās likmes piemērošanas rezultātā.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!