Tu esi šeit
Sākums > Auto > No nākamā gada stingrāk kontrolēs taksometru mobilo lietotņu darbību

No nākamā gada stingrāk kontrolēs taksometru mobilo lietotņu darbību

Satiksmes ministrija no nākamā gada sola krietni stingrāk kontrolēt taksometru mobilo lietotņu darbību. Pārkāpumu gadījumā tās tagad varēs arī atslēgt.

Šādas tiesības dod šonedēļ valdībā apstiprināti jauni noteikumi, kuru mērķis ir panākt, lai uzņēmēji iznāk no pelēkās zonas un maksā nodokļus. Viens no nozares līderiem – “Bolt”- sola sadarboties, vienlaikus gan brīdinot, ka gala rezultātā varētu kāpt pakalpojumu cenas.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) uzsver, ka jaunais regulējums pieņemts, lai varētu kontrolēt datu apstrādi un glabāšanu, nodokļu nomaksu, attiecības ar taksometru firmām un šoferiem. Tāpat regulējumā ir iekļautas tiesības veikt “uzraudzības braucienus”.

“Mēs uzskatām, ka šīs aplikācijas ir tādi paši pakalpojumu sniedzēji, kā pārējie. Attiecīgi jāuzņemas atbildība, jāmaksā atbilstošie nodokļi. Ir dažāda pieredze Eiropas Savienības valstīs ar aplikāciju kompānijām. Regulējums iet uz stingrāku pusi, kontroli. Esam viena no pirmajām valstīm, kas ir ieviesuši konkrētu regulējumu. Skatīsimies, kā sokas. Nozare ir ļoti radoša. Atrod dažādus apkārtceļus, lai nemaksātu nodokļus un izvairītos no atbildības,” saka Linkaits.

Viens no līderiem taksometru mobilo lietotņu biznesā Latvijā ir “Bolt”. Uzņēmums pauž apņēmību ar valsti sadarboties un pat uzslavē gaidāmās izmaiņas, jo beidzot būs konkrēts mehānisms un juridiskais rāmis, kā runāt ar valsts iestādēm.

“Bolt” uzsver, ka oficiāli algo cilvēkus, kas darbojas birojā, bet taksometru vadītāji, kas brauc ar “Bolt” zīmolu, par štata darbiniekiem nekļūs – viņi arī turpmāk būs mikrouzņēmēji un pašnodarbinātie.

“Juridiskā forma – viņi būs pārvadātāji, komersanti. Individuālie uzņēmēji, mazas flotes ar vairākām mašīnām. Tas, kas mums kā platformai būs pienākums – sekot līdzi, strādāt ar Autotransporta direkciju, CSDD, pašvaldībām, lai pārbaudītu un sekotu līdzi, vai pārvadātājiem viss kārtībā. No juridiskās puses,” skaidro “Bolt” vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

“Bolt” pārstāvis neatklāj, cik uzņēmums šogad samaksājis nodokļos, bet lēš, ka no nākamā gada nodokļos samaksātā nauda pieaugs.

Ja reiz taksometru mobilās aplikācijas sola maksāt vairāk nodokļu, varētu celties arī pakalpojuma cena, atzīst “Bolt”.

Satiksmes ministrs uzsver, ka viens no drastiskākajiem mehānismiem, ja firmas tikai bārstīs solījumus, bet nesadarbosies, būs mobilo aplikāciju bloķēšana. Kā piemēru Linkaits min jau tagad Latvijā praktizēto ārvalstu interneta kazino adrešu bloķēšanu, kas darbojas gana efektīvi.

Video nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!