Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Video: VID pastiprināti uzraudzīs sadzīves tehnikas un būvizstrādājumu tirdzniecības jomas

Video: VID pastiprināti uzraudzīs sadzīves tehnikas un būvizstrādājumu tirdzniecības jomas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno pastiprināti uzraudzīt sadzīves tehnikas un būvizstrādājumu jomas, kurās nākamgad tiks atcelta reversā PVN piemērošanas kārtība.

Eiropas Komisija likusi atcelt iespēju piemērot reverso PVN sadzīves tehnikas un būvizstrādājumu tirdzniecībā, proti, darījumiem, par kuriem PVN maksā uzņēmējs – preču vai pakalpojumu saņēmējs.

Pērn šajā jomā darījumu apjoms veidoja nepilnus 2 miljardus eiro, un no nākamā gada šiem darījumiem atgriezīsies klasiskā PVN piemērošana. Tas uzņēmējos raisa bažas par nelegālo konkurentu atgriešanos. Par to nav priecīgs arī VID, taču norāda – uztraukumam, ka attiecīgajās nozarēs varētu atkal palielināties ēnu ekonomika, nebūtu pamata.

“Jo VID ļoti rūpīgi gatavojās šim nākamā gada periodam, mēs pastiprinām savas riska analīzes sistēmas, lai īpašu vērību pievērstu šīm te divām jomām, tātad, kur reverss tiek atcelts. Dosim skaidru sadzirdamus signālus šīm jomām, ka tās būs paaugstināta riska jomas, kam mēs sekosim līdzi īpaši,” norāda VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

VID līdz gada beigām plāno katru uzņēmumu individuāli informēt arī par to, kādus papildu riskus dienests vērtēs.

Video nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!