Tu esi šeit
Sākums > Kriminālziņas > Prokuratūra apsūdz Rīgas pašvaldības policistus par šofera provocēšanu vadīt auto dzērumā

Prokuratūra apsūdz Rīgas pašvaldības policistus par šofera provocēšanu vadīt auto dzērumā

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret divām Rīgas pašvaldības policijas amatpersonām par šofera provocēšanu vadīt automašīnu dzērumā.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska informēja, ka saskaņā ar apsūdzību 2018. gada oktobrī abi Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, pildot dienesta pienākumus, Strēlnieku laukumā Rīgā konstatēja stāvošu transportlīdzeklī. Tajā gulēja vadītājs, kuram pēc pamodināšanas konstatēts alkohola reibums.

Viens no policijas darbiniekiem deva rīkojumu personai vadīt auto. Apsūdzētā mērķis bijis fiksēt paša izprovocētu pārkāpumu, lai panāktu cietušās personas saukšanu pie administratīvās atbildības par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē. Kad tas izdevās, izsaukta Valsts policija, kurai ziņots par it kā konstatēto administratīvo pārkāpumu, neatklājot patiesos notikuma apstākļus.

Viens no policistiem apsūdzēts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, otrs – par bezdarbību, jo viņš nereaģēja uz kolēģa prettiesisko rīcību un pieļāva, ka persona vada transportlīdzekli acīmredzamā alkohola ietekmē.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!