Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Prokremliskā repera Timati skandāla iedvesmots, radikālis Lindermans grasās atvērt savu apģērbu līniju

Prokremliskā repera Timati skandāla iedvesmots, radikālis Lindermans grasās atvērt savu apģērbu līniju

Pirms nedēļas, neizskanot nevienam vārdam latviski, tirdzniecības centrā “Alfa” skaļi atklāta Krievijas armijas uzņēmuma “Vojentorg” un repera Timati tirgotava. No bodes gan pazudušas armijas vestes ar uzrakstiem “Krievijas Armija” un Krievijas prezidentu Putinu glorificējoši t-krekli, taču aizvien tur tirgo armijas apģērbam līdzīgus izstrādājumus ar Krievijas karoga atveidu.

Redzot, ka pieprasījums ir liels, uz skandāla fona nopelnīt gatavs arī pašmāju radikālis Vladimirs Lindermans – viņš gatavojas uzsākt savas apģērba līnijas tirgošanu. To raksturos Georga lentītes uzšuves.

Ar repera Timati mūzikas izdevniecības mākslinieces uzstāšanos, aizvadītajā sestdienā tirdzniecības centrā “Alfa” notika prokremliskā repera veikala oficiāla atklāšana. Jau pirms tās, pamatīgu ažiotāžu radīja apģērba gabali, kas ļoti atgādina taktiskās armijas vestes, ar uzrakstiem “Krievijas armija”. Iedzīvotāji soctīklos pat aicināja tirdzniecības vietu boikotēt.

Valsts drošības dienests (VDD) tagad sniedz savu vērtējumu par situāciju: “Informējam, ka VDD ir noslēdzis minētā gadījuma izvērtēšanu un veicis preventīvus pasākumus, lai novērstu iespēju, ka minētā apģērbu veikala sortimentā atkārtoti parādās apģērbs, kas ir apdrukāts ar Krievijas ģeopolitisko kursu slavinošu simboliku vai rada iespaidu par tā valkātāja piederību Krievijas bruņotajiem spēkiem. VDD ir sniedzis rekomendācijas t/c ”Alfa” vadībai, informējot par riskiem saistībā ar šāda veida produkciju, kas neveicina sabiedrības saliedētību. VDD arī turpmāk sekos līdzi situācijai.”

Jāpiemin, ka šonedēļ veikalā vairs taktiskās vestes ar Krievijas armijas uzrakstu nav manāmas. Taču aizvien ir preces ar Krievijas karoga trikoloru. Uzrakstu “Armija Rosiji” aizstājis repera segvārds.

Krievijas propagandas ruporam “Sputnik” pašmāju radikālis Vladimirs Lindermans sniedzis garu interviju ar saviem prātojumiem par Timati veikala atvēršanu un ar to saistīto ažiotāžu: “Kā sākās skandāls? Pircēji sāka rakstīt savas murgainās vēstules. (..) Starp politiķiem ir vājprātīgi cilvēki, kas uzskata, ka Krievijai ir plāni Baltijas valstu sagrābšanu.  Avangardā, priekšplānā – reperi, muzikanti.”

Arī pats Lindermans, Timati skandāla iedvesmots, gatavojas ķerties klāt apģērbu biznesam. Radikālis prāto, ka drīzumā Latvijā varētu aizliegt Georga lentītes, viņš jau radījis dizainu ar Georga lentītes atveida zīmotnēm un pleca: “Nacionāļi taču grib aizliegt tikai Georga lentīti! Bet tieslietu sistēma seko burtam – aizliegs lentītes, bet ne zīmotnes. Tā kā Timoti uzņēmums nebūs vienīgais. Mēs arī kaut ko varam!”

Jāatgādina, ka šovasar Timati prezentēja savu jaunāko apģērbu līniju, kas radīta ciešā sadarbībā ar Krievijas armiju – Aizsardzības ministriju. Par to ziņoja krievu mediji. Kolekcijā ir pat apģērbs haki krāsās, teju identisks tam, ko nēsā krievu algotņi Sīrijā. Šos apģērbus tirgo Krievijas armijas veikalos. Apģērbu līnijas prezentācija notika Krievijas Aizsardzības ministrijas ēkā, piedaloties ministram Sergejam Šoigu un armijas elitei.

Video nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!