Tu esi šeit
Sākums > Izklaide un Slavenības > Video: Viltus ziņu izplatītājiem, “reperiem” Neidam un Cunami, draud cietumsods

Video: Viltus ziņu izplatītājiem, “reperiem” Neidam un Cunami, draud cietumsods

Cunami un Neids sēdušies uz tiesas sola. Tie ir reperi, kurus tiesā par viltus ziņu izplatīšanu. “Klikšķu biznesmeņu” viltus vēstis, tostarp par tirdzniecības centra sabrukšanu, nodrošināja viņiem ieņēmumus no reklāmām, bet saniknoja sabiedrību un likumsargus.

Pagājušā gada jūlijā policija sāka kriminālprocesu pēc vairāku uzņēmēju un valsts iestāžu pārstāvju iesniegumiem par to, ka interneta vidē izplatītas ar drošības apdraudējumu saistītas ziņas. Vislielākā ažiotāža bija par tirdzniecības centra “Alffa” sabrukšanu.

Policija izmeklēšanā secināja, ka kopumā internetā atrodamas vismaz septiņas analoģiska satura interneta vietnes, kurās parādījās viltus ziņu saturs.

Niks Endziņš jeb Neids pirmstiesas apcietinājumā par viltus ziņu izplatīšanu pavadīja trīs mēnešus, un par to pat sarakstīja dziesmu ar zīmīgu nosaukumu “Aiz restēm”. Pirms šīsdienas tiesas sēdes, pamanot TV3 Ziņu kameru, viņš kautrīgi paslēpās durvju nišā. Endziņam inkriminēta vienas ziņas publicēšana. Pārējiem diviem apsūdzētajiem  inkriminēta astoņu nepatiesu ziņu publicēšana.

Endziņš: Pagaidām komentāru nebūs. Pēc tiesas varēšu sīkāk komentēt.
TV3: Pavadījāt labu laiku pirmstiesas ieslodzījumā. Kā dzīve pēc tam iekārtojusies?
Endziņš:
 Nu es saku, gatavojos tiesai.
TV3: Ir vainas sajūta? Vai viss aizmirsies?
Endziņš:
 Nav aizmirsies! Protams, zinu, par ko esmu apsūdzēts. Bet sākumā biju apsūdzēts par ziņām, ar kurām man nav saistības. Par “Alffas” ar diviem “f” sabrukšanu.
TV3: Kurš tad izplatīja tās ziņas?
Endziņš: Komentāru nebūs.

Otrs apsūdzētais, Ilvars Grundmanis jeb Cunami, internetā dižojas ar skarbu tēlu – klipos redzams ar sasistu seju, šņaucot baltu pulveri no sievietes vēdera un sulīgi lamājoties. Turklāt vēl sadabūjis Valsts policijas formas tērpā ģērbtu aktieri. Pirms tiesas sēdes Cunami no jautājumiem muka prom.

“Internets ir pilns ar dažādām ziņām. Katram pašam jāizsver. Līdzīgi kā ziņa par “veiksmes stāstu”. Katram pašam jāvērtē. Es pagaidām nesniegšu komentārus, tiesas sēdē cilvēks izteiks viedokli,” teica Grundmaņa advokāts Juris Močuļskis.

“Tas radīja problēmas, informācija [viltus ziņas] bija jāpārbauda. Tas nodarīja sabiedrībai kaitējumu. Par sodu izteikšos debatēs, grūti pateikt. Pants paredz arī brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem,” pauda prokurore Dace Lapinska.

Tiesas procesu filmēt neļāva. Tiesnese paziņoja, ka lietu skatīs slēgtā sēdē, prese tika izraidīta. Tas tādēļ, ka trešais apsūdzētais ir mazgadīgs.

Video nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!