Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > Centrāltirgū gribēja būvēt lielveikalu – raidījums norāda uz Ušakova un Teilāna interesēm

Centrāltirgū gribēja būvēt lielveikalu – raidījums norāda uz Ušakova un Teilāna interesēm

Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) atstājis mantojumu, kas pašvaldībai var nest miljonos eiro mērāmus zaudējumus, svētdien ziņoja raidījums “Nekā personīga”, kurš arī izpētījis – virzās ideja par jauna lielveikala būvniecību Centrāltirgus teritorijā.

Stāsts ir par ilgtermiņa saistībām Centrāltirgū, kurām beidzoties pašvaldības uzņēmumam būtu privātajai kompānijai jāatmaksā ieguldītais un uzceltu ēku gadījumā, tās jāatpērk. Šāds līgums varēja tikt noslēgts tikai pie viena nosacījuma, Ušakovs ir bijis īpaši labvēlīgi noskaņots pret šo tirgus nomnieku. “Nekā personīga” izpētītais aizvedis līdz Ušakova kādreizējā padomnieka Ērika Teilāna biznesa interesēm. Darījuma turpināšana par pašvaldībai neizdevīgu līgumu “Rīgas Centrāltirgū” bijis arī nosacījums domes balsojumam par Oļega Burova vadīto koalīciju.

Vairāk nekā hektāru lielajā rūpniecības preču tirgū tikai dažās no padomju laikā uzslietajām būdām notiek tirgošanās – pamatā ar drēbēm, sadzīves priekšmetiem un autolietām. Savukārt ķieģeļu ēkas ir nolietotas un tukšas, bet teritorija nav labiekārtota. Rūpniecības preču tirgus atrašanās ir stratēģiski labā vietā, tāpēc 2013. gadā tika izsludināts konkurss, kurā meklēja šīs teritorijas attīstītāju. Tajā pieteicās un uzvarēja viens pretendents, Igaunijā reģistrēta kompānija “Promenex OU”.

Igaunijas uzņēmumu reģistra dati liecina, ka Igaunijas kompānija dibināta tikai dažus mēnešus pirms līguma parakstīšanas ar Centrāltirgu. Lai gan uzņēmums bija tikko dibināts un tam nebija nekādas pieredzes, akcionāra pārstāvis Ušakovs darījumu akceptēja, izpētījis raidījums.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!