Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Rīgas iepirkumā 150 miljoni eiro nonāks Šķēles, Rāvja un Mamedovu ģimeņu firmu kontos

Rīgas iepirkumā 150 miljoni eiro nonāks Šķēles, Rāvja un Mamedovu ģimeņu firmu kontos

Ar pretrunīgu reputāciju apveltītām ģimenēm piederoši uzņēmumi saņems apmēram 150 miljonus eiro vērtu pasūtījumu Rīgā. Šķēles, Rāvja un Mamedovu ģimeņu uzņēmumi gluži ekskluzīvā kārtā, bez konkurentiem arī turpmākos piecus gadus būs atbildīgi par Rīgas ielu tīrīšanu, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Šīs nedēļas izskaņā noslēdzās apjomīgais 150 miljonu vērtais iepirkums par galvaspilsētas ceļu uzturēšanu un tīrīšanu. Intrigas nebija. Pieteikušies bija tie paši, kas šos darbus veikuši arī iepriekšējos piecus gadus: “Daugavas LABĀ krasta uzturētājs” un “Daugavas KREISĀ krasta uzturētājs”.

Abās pilnsabierībās ietilpst Adigjozalam Mamedovam pastarpināti piederošā “Ceļu Pārvalde”, kā arī “Rīgas Tilti”, kuru lielākais īpašnieks ir Albins Jasaitis.

“Daugavas LABĀ krasta uzturētājs” piesaistījis “Pilsētas Eko Serviss”. Starp īpašniekiem “Daimler” kukuļošanas lietā apsūdzētā Leonarda Teņa ģimenes loceklis. Savukārt “Daugavas KREISĀ krasta uzturētājā” iekļāvies būvuzņēmējam Guntim Rāvim un bijušā politiķa Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošais “Roadeks”.

Mamedovs uzskata, ka konkursa nolikumā ietvertās prasības pieļāvušas plašākas konkurences iespējas: “Mūsuprāt, viens no iemesliem, kādēļ interese par konkursu ir bijusi neliela, ir biznesa vides trūkumi. Starptautiska mēroga kompānijām iesaistīšanās darījumos šādā vidē draud ar nepamatotu reputācijas graušanu.”

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!