Tu esi šeit
Sākums > Kriminālziņas > “Viņš visu mūžu jauca ārā!” Eksplozijā nomirst pārlieku zinātkārs kara laika lādiņu “mednieks”

“Viņš visu mūžu jauca ārā!” Eksplozijā nomirst pārlieku zinātkārs kara laika lādiņu “mednieks”

Kāds vīrietis gadiem ilgi Kalnciema apkārtnes mežos vāca kara laika lādiņus, nesa tos mājās, zāģēja, krāva kaudzē vai tirgoja tālāk, līdz šonedēļ viņa rūpals beidzās.

Un ne jau tāpēc, ka nelegālais racējs būtu nācis pie prāta, bet gan tādēļ, ka viņa sētā nogranda iespaidīgs sprādziens. Pārāk lielā interese un ar gadiem radusies pašpārliecinātība, ka nekas jau nevar notikt, iedzina vīrieti kapā.

Pirms dažām dienām Babītes novadā, aptuveni divu kilometru attālumā no apdzīvotas vietas Kalnciema masīvs, nograndis jaudīgs sprādziens. Vietējie jau ir pieraduši, ka ik dienas tuvumā šaudās mednieki, bet šoreiz bija skaidrs, ka notikusi nelaime, kam nav nekāda sakara ar legālu šaušanu.

Kā vēlāk noskaidrojies, kāda nomaļa nama sētā esošajā šķūnī detonējis kara laika lādiņš, un eksplozijas rezultātā dzīvību zaudējis aptuveni 50 gadus vecs vīrietis, mājas saimnieks.

Pēc lielā sprādziena no šķūņa pāri nepalika pilnīgi nekas. Par to, ka teritorijā bijusi kāda celtne, var saprast tikai pēc vairāku simtu metru rādiusā izmētātajām metāla šķembām un koka atlūzām.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, kā uz norādīto adresi bija atsteigusies ātrās palīdzības mediķu brigāde, taču ārsti bijuši bezspēcīgi, ko līdzēt. Pēc dažām minūtēm pie mājas piebraukuši arī Valsts policijas izmeklētāji, kas novērtējuši situāciju un konstatējuši, ka gan privātmājā, gan pagalmā var atrasties kara laika munīcija, un uz notikuma vietu izsaukti sapieri.

Tuvākās mājas iedzīvotāji, apstiprina aizdomas par iespējamo sprādziena iemeslu – vīrietim paticis pētīt sprāgstierīču saturu. Viņš vienmēr izpētīja, kas, tā teikt, lācītim vēderā.

Bojā gājušā vīrieša paziņa, stāsta, ka apkaimē tā saucamo melno arheologu skaits ir ievērojams un biezokņos arī esot ko meklēt. Taču vairumu trofeju mednieku pārsvarā interesē vēsturiskas vērtslietas – medaļas, nozīmītes, sprādzes, monētas, nesprāgušajai munīcijai metot līkumu.

Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji vēlreiz atgādina visiem racējiem, kā arī ogotājiem, sēņotajiem un pārējiem meža apmeklētājiem – nekādā gadījumā neaiztikt bīstamus atradumus un, protams, nepārbaudīt to funkcionēšanas spēju.

Ja jums ir aizdomas, ka kāds savās mājās, pagrabā vai šķūnī glabā nelegālu munīciju un ar to vēl eksperimentē, noteikti ziņojiet policijai, jo, kā redzams, sekas eksplozijai var būt ļoti smagas, vēl jo vairāk, ja šāds pagrīdes hobijs tiek piekopts blīvi apdzīvotās vietās.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!