Tu esi šeit
Sākums > Kriminālziņas > VID mēģinās “Tokyo City” neiemaksātās deviņu miljonu eiro sociālās iemaksas piedzīt no ēstuvju tīkla jaunajiem pārvaldītājiem

VID mēģinās “Tokyo City” neiemaksātās deviņu miljonu eiro sociālās iemaksas piedzīt no ēstuvju tīkla jaunajiem pārvaldītājiem

Šogad vasarā likvidēti uzņēmumi, ar kuriem iepriekš tika pārvaldīts “Tokyo City” ēstuvju tīkls, un to vietā dibināti jauni pārvaldītāji, no kuriem Valsts ieņēmumu dienests (VID) iecerējis piedzīt deviņus miljonus eiro “Tokyo City” sarēķinātās kopējās neiemaksātās sociālās iemaksas par laika periodu no 2016.gada vidus līdz 2017.gada beigām, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Raidījums ziņoja, ka šogad vasarā likvidēti uzņēmumi, ar kuriem iepriekš tika pārvaldīts “Tokyo City” ēstuvju tīkls, tostarp SIA “Resto Court”, SIA “Restograd” un SIA “Stollons”, kamēr paši restorāni turpina darbību. Likvidēto uzņēmumu vietā nākuši divi citi – SIA “Tokyo City” un SIA “TC-11”. To apliecinot “Aizliegtā paņēmiena” iegūtie maksājuma čeki.

Mainījušies arī “Tokyo City” pārvaldītāju valdes locekļi un uzņēmumu īpašnieki. Saskaņā ar “Aizliegtā paņēmiena” sniegto informāciju, iepriekš viens no galvenajiem līdzīpašniekiem bija Krievijas uzņēmējs Sergejs Simarjovs, kurš bija arī pirmajā “Tokyo City” ēstuves atklāšanā, bet pašlaik – Aleksejs Sļuzovs, kurš arī norādīts kā patiesā labuma guvējs. Iepriekš “Tokyo City” tīkla izpētē secināts, ka Sļuzovs toreiz bija viens no Sanktpēterburgā esošo “Tokyo City” vairāku filiāļu līdzīpašniekiem, bet tagad viņš kļuvis par Latvijas ēstuvju saimnieku.

Līdzās sāktajam kriminālprocesam, kurā abām apsūdzētajām restorānu direktorēm par aplokšņu algu maksāšanu piespriests naudas sods, VID trim bijušajiem “Tokyo City” pārvaldītājiem ir sarēķinājis kopumā deviņu miljonu eiro neiemaksātās sociālās iemaksas laikā no 2016.gada vidus līdz 2017.gada beigām. Tostarp 600 000 eiro ir aplēstā pamatsumma, kurai klāt ir soda naudas, kas sociālajām iemaksām ir 300% apmērā, kā arī kavējuma naudas. Kriminālprocesā šī summa netika iekļauta, jo tās ir tikai aplēses, un liecību par to īsti nav, skaidroja raidījums.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!