Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > Video: Iereibis ātrumpārkāpējs bez vadītāja tiesībām; Liepājā notikusi pakaļdzīšanās

Video: Iereibis ātrumpārkāpējs bez vadītāja tiesībām; Liepājā notikusi pakaļdzīšanās

Vakar, 11.septembrī, ap pulksten 22.45 Liepājā, Brīvības ielā, Valsts policijas trafarētā automašīna fiksēja motociklu “Kawasaki”, kura vadītājs, ignorējot luksofora sarkano aizliedzošo signālu, šķērsoja krustojumu pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 38 km/h.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas, gaismas signāla bākugunis un skaļruni, vairākkārt izteica prasību apturēt transportlīdzekli, taču vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un uzsāka bēgšanu pa pilsētas ielām, dodoties uz Grobiņas pusi. Bēgot, motocikla ātrums sasniedza līdz pat 216 km/h.

Vadītāju izdevās apturēt Grobiņā. 1993. gadā dzimušais motocikla vadītājs un 1991. gadā dzimušais pasažieris tika aizturēti un uzlikti roku dzelži. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka motocikla vadītājam nav likuma noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kā arī viņš transportlīdzekli vadījis, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā konstatētas 0,89 promiles alkohola. Motocikla vadītājs paskaidrojis, ka bēdzis no policijas, apzinoties, ka tiks sodīts par iepriekšminētajiem pārkāpumiem.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Vīrietim ir noformēti arī administratīvā pārkāpuma protokoli par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls un par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā līdz 40 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums” vai ar 533. ceļa zīmi “Dzīvojamā zona”.

Vīrietim ir noformēts arī administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!