Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > Interneta veikals ‘1a.lv’ sasniedzis 53 miljonu eiro apgrozījumu, pieauguši arī zaudējumi

Interneta veikals ‘1a.lv’ sasniedzis 53 miljonu eiro apgrozījumu, pieauguši arī zaudējumi

Internetveikala “1a.lv” pārvaldītājs “Mobilukss” pagājušajā gadā strādāja ar 52,992 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi pieauga piecas reizes un sasniedza 1,693 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Mobilukss” gada pārskatā norādīts, ka pērn kompānijas ieņēmumi no preču pārdošanas pieauga par 11,056 miljoniem eiro un veidoja 51,586 miljonus eiro, bet ieņēmumi no pakalpojumu sniegšanas partneriem pieauga par 435 584 eiro un bija 1,405 miljoni eiro. Pērn “Mobilukss” izaugsmi nodrošināja sporta, skaistuma, veselības un mājsaimniecību preču pārdošana, kā arī datortehnikas un sadzīves tehnikas produkti. Savukārt uzlabot kompānijas peļņas rādītājus neļāva sīvā konkurence tirgū.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka pagājušajā gadā “Mobilukss” kļuva par remonta un sadzīves preču tirdzniecības “Kesko Oyj” grupas uzņēmumu, kas interneta veikalam paver iespējas attīstīties, paplašināt sortimentu tajās preču grupās, kas līdz šim nebija plaši pārstāvētas. Pēc “Mobilukss” vadības vēstītā, kompānija arī turpmāk plāno izaugsmi. Šogad kompānija lielāku uzmanību plāno pievērst izmaksu pārvaldībai, jo īpaši tiešajām izmaksām. Tāpat “Mobilukss” 2019. gada galvenais izaicinājums būs kontroles un pārvaldības procesu pielāgošana un uzlabošana.

“Pagājušais gads “1a.lv” ir bijis veiksmīgākais pēdējo piecu gadu laikā. Pēdējos gados esam aktīvi strādājuši, lai nodrošinātu plašu, daudzpusīgu un kvalitatīvu sortimentu visās preču kategorijās par pieejamām cenām, un pērn tas nesa nozīmīgus rezultātus. Lai arī joprojām vispopulārākās preču kategorijas ir datortehnika, mobilie telefoni un citas tehnoloģijas, 2018. gadā visstraujāk augošās kategorijas bija rotaļlietas, sporta un mājsaimniecības preces,” teic interneta veikala “1a.lv” valdes loceklis Ģirts Siliņš.

“1a.lv” darbojas arī Igaunijā un Lietuvā, pērn “1a” apgrozījums Baltijas valstīs veidoja 77 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 30% vairāk nekā gadu iepriekš. Kopējais interneta apmeklētāju skaits Baltijā vienā mēnesī sasniedz 4,4 miljonus.

2017. gadā “Mobilukss” strādāja ar 41,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,7% vairāk nekā 2016. gadā, bet kompānija cieta zaudējumu 341 898 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānija “Mobilukss” reģistrēta 2002. gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 110 000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir SIA “1A grupa”, kura patiesie labuma guvēji ir Lietuvas pilsoņi Artūrs Rakausks (Artūras Rakauskas) un Augustins Rakausks (Augustinas Rakauskas).

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!