Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Video: Bruņutransportieris un “X5” džips teju no salona – “Olainfarm” luksusa auto tirgus placis

Video: Bruņutransportieris un “X5” džips teju no salona – “Olainfarm” luksusa auto tirgus placis

Automašīnas tiek tirgotas publiski, lai nodrošinātu šā procesa caurspīdīgumu. Šā brīža uzņēmuma vadība nesaskata vajadzību pēc šiem auto, ko esot iegādājušies tās priekšteči.

“Auto iegādāti no pagājušā gada oktobra līdz šā gada aprīlim, un, redzot šo automašīnu faktisko nepieciešamību jeb, pareizāk sakot, to, ka tās nav nepieciešamas, lēmām, ka mums būtu nepieciešams tās pārdot. Šīs mašīnas izmantoja augstākā vadība – atsevišķi valdes un padomes locekļi. Auto parks ir pietiekami liels un dārgs, līdz ar to lieli līdzekļi, kas neefektīvi izmantoti konkrētajām vajadzībām,” skaidro ”Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis.

Dārgākais no pārdošanā izliktajiem auto ir 2018. gadā ražotais “BMW X5”. To tirgo par 87 000 eiro.

Kas interesanti, viens no šiem auto – “Mercedes Benz” – ir bruņumašīna ar iespaidīgu aprīkojumu. Tam ir astoņus centimetrus biezs bruņu stikls, uzliktas speciālas riepas ar īpašu bruņu gumiju. Ir iekšējā ugunsdrošības sistēma, kas uzliesmojuma laikā automātiski ieslēdzas un uzsāk dzēšanu.

“Olainfarm” īpašumā esošais bruņutransportieris iegādāts lietots, 2009. gada izlaidums. Ja tas būtu jauns, tā cena būtu pusmiljons eiro.

Saprotot, ka šādam auto pircēju Latvijā var arī neatrast, tiek mērķēts Vācijas auto tirgus virzienā. Interese par automašīnām esot.

Iepriekšējais “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks, LNT Ziņu sazvanīts, vēsti par greznā luksusa auto parka pārdošanu bija skarbs: “Tas esot melnais PR, ko esošā vadība izplata par iepriekšējo vadību”.

“Ne par kādām luksusa mašīnām te vispār nav runas. Mūsu valdīšanas laikā faktiski viena vai divas mašīnas bija iepirktas. Un, kas attiecas uz to, ko dara pašreizējā vadība, būtu lietderīgāk sākt beidzot nodarboties ar ražošanu, nevis ar autoparkiem. Ja valde un padome nodarbojas ar autoparka jautājumu, tad uzņēmumam laikam tiešām iet ļoti slikti,” turpina Rebenoks.

Bruņumašīnas iegādi Rebenoks apstiprina, norādot, ka tā bijusi nepieciešamība. “Ņemot vērā, ka vairākiem padomes locekļiem bija izteikti draudi dzīvībai, tad attiecīgi tāds lēmums bija pieņemts. Tā bija lietota mašīna, un tās cena bija zem tirgus vērtības. Tas bija labs, izdevīgs piedāvājums. “Olainfarm” drošības dienests pieņēma lēmumu, ka tā ir vajadzīga.”

“Olainfarm” valdes priekšsēdētājs gan noraida izskanējušās runas, ka uzņēmuma šā brīža finansiālā situācija gauži bēdīga. Pret apmelotājiem un neslavas cēlājiem tā sola vērsties tiesībsargājošās institūcijās.

“Situācija uzņēmumā ir pavisam stabila. Nekādas nesaskaņas vadības vai akcionāru līmenī neietekmē uzņēmuma saimniecisko darbību,” uzsver Macijevskis.

Šobrīd arī starptautiskā konkursā tiek meklēts jaunais “Olainfarm” vadītājs. Tam jānoslēdzas oktobrī. Macijevskis ir cerīgs par rezultātu un pēc jaunā valdes priekšsēdētāja iecelšanas plāno turpināt darbu uzņēmuma valdē.

Video turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!