Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > “Alfa” prasa izņemt Putina kulta drēbes no reperim Timati piederošā veikala

“Alfa” prasa izņemt Putina kulta drēbes no reperim Timati piederošā veikala

Tirdzniecības centra „Alfa” vadība vērsusies pie apģērbu veikala „Black star wear” ar lūgumu no tirdzniecības izņemt sabiedrības sašutumu izraisījušo krievu repera Timati apģērbu līniju, kas reklamē Krievijas politisko režīmu – stilīgas drēbes ar Putina seju uz tām, Krievijas karogu apdarē, kā arī kaimiņvalsts armijnieku tematikā ieturētas drēbes.

„Alfas” īpašnieku – „Linstow Center Management” preses pārstāve Ilze Žuka portālam teica:

„Uz visiem mūsu nomniekiem attiecas vienādi noteikumi, proti, ir jāievēro valsts likumdošana un normatīvo aktu prasības. Taču šis regulējums mums neparedz pieprasīt iesniegt katra nomnieka tirdzniecībai paredzētā sortimenta katras preces detalizētu aprakstu un bildes. Taču, reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju, mēs esam sazinājušies ar šo nomnieku („Black star wear”), lūdzot izņemt no sortimenta konkrēto kolekciju. Papildus vēlamies paskaidrot, ka mūsu valsts atbildīgās institūcijas ir atļāvušas konkrētā uzņēmuma komercdarbību Latvijā, reģistrējot šeit šī zīmola franšīzes operatoru”.

Portāls jau rakstīja, ka pagājušās brīvdienās lielu sabiedrības sašutumu izraisīja nule paplašinātajā tirdzniecības parkā “Alfa” durvis vērušā apģērbu veikala “Black star wear” sortiments. Jauno veikalu apmeklējušie soctīklos pauda neviltotu sašutumu par tur redzēto, proti, tur tika tirgotas drēbes, kas cildina Krieviju, tās prezidentu Vladimiru Putinu un šīs valsts armiju. Turklāt arī cenu saukļos dominē krievu valoda, Latvijas Republikas vienīgajai oficiālajai valodai – latviešu – sekojot pēc tās. Uz repera Timati apģērbu kolekcijas darinājumiem bija skaidri nolasāma lepošanās ar Krievijas spēku.

36 gadus vecais mūziķis ir īpašnieks korporācijai “Black star Inc.”. Krievijā viņa apģērbu līnijai ir 40 veikali, pa vienai pārstāvniecībai ir arī Baltkrievijā, Kazahstānā, Turkmenistānā, Kirgizstānā, Moldovā, Uzbekistānā, Igaunijā un nu arī Latvijā. Zīmīgi, ka šis veikals nav atrodams, piemēram, Lietuvā.

Sociālajos tīklos izcēlies īstens sašutuma vilnis – kā gan Latvijas šobrīd vislielākais tirdzniecības centrs ļāvis tajā ienākt Kremļa propagandas veikalam?

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!