Tu esi šeit
Sākums > Auto > Auto zagļi īpaši iecienījuši četrus zīmolus

Auto zagļi īpaši iecienījuši četrus zīmolus

Latvijā visvairāk zagto auto marku topa augšgalā joprojām atrodas BMW. Turklāt ne vienmēr zagļi noskata jaunus auto – Latvijā visvairāk zog 8 līdz 12 gadus vecus X5 un 5. sērijas BMW, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA dati.

“Auto zādzības Latvijā joprojām notiek regulāri, turklāt mūsu dati liecina, ka zagļi nav izvēlīgi – tiek zagtas gan pilnīgi jaunas, gan 30 gadus vecas automašīnas. Tomēr tendences liecina, ka zagļi biežāk izvēlas mazāk aizsargātus auto. Protams, arī pretaizdzīšanas vai meklēšanas sistēma negarantē, ka auto netiks nozagts, taču pareizā sistēmas izvēle ievērojami apgrūtinās zādzību, kas var likt zagļiem atteikties no savu nodomu īstenošanas,” stāsta apdrošināšanas sabiedrības pārstāvis Kristaps Liecinieks.

Šī gada zagļu iecienītāko spēkratu zīmolu vidū līdzās BMW ir arī Toyota, Audi un Volkswagen automašīnas.

Lielākā atlīdzība, ko apdrošinātājs izmaksājis par nozagtu auto, 2016. gada Volkswagen Touareg, ir 35 000 eiro. Auto tika nozagts, zaglim vispirms ielaužoties privātmājā un nozogot transportlīdzekļa atslēgas.

Pērn laika posmā no 1. janvāra līdz 30. aprīlim valstī tika reģistrētas 148 auto zādzības, bet šogad tajā pašā periodā auto zādzību skaits samazinājies līdz 68, norāda apdrošināšanas kompānijas pārstāvis.

Uzņēmuma rīcībā esošā informācija liecina, ka liela daļa zagtu jaunu un mazlietotu augstas vērtības transportlīdzekļu nonāk Vidusāzijas valstīs, piemēram, Uzbekistānā, Tadžikistānā un Kazahstānā, kur tie tiek legalizēti.

Daļa mazlietoto auto nonāk galvenokārt Lietuvā, kur tiek izjaukti, lai restaurētu un pārbūvētu smagās avārijās cietušus un norakstītus transportlīdzekļus, kas par lētu naudu ir iepirkti ASV un citās valstīs. Pēc tam šie atjaunotie transportlīdzekļi nonāk lietoto auto tirgū.

Vecāki transportlīdzekļi (desmit un vairāk gadu) pamatā tiek izjaukti un realizēti rezerves daļās vietējā melnajā tirgū. Tādēļ automašīnu ieteicams arī marķēt – ar tādām zagļi bieži vien nevēlas riskēt, jo marķētas detaļas pēc auto izjaukšanas ir mazvērtīgas un vieglāk identificējamas otrreizējā tirgū.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!