Tu esi šeit
Sākums > Nebūšanas > VID darbinieces vīrs rāda piemēru, kā nemaksāt valstij nodokļus

VID darbinieces vīrs rāda piemēru, kā nemaksāt valstij nodokļus

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes direktores Sandras Kārkliņas–Ādmines vīrs Zigfrīds Ādminis 2008. gada 12. februārī nodibināja SIA “Amderma”. Uzņēmuma valdes locekļa pienākumus sāka veikt pats Ādminis. SIA “Amderma” ar 2200 latu pamatkapitālu sāka nodarboties ar nekustamā īpašuma pārvaldīšanu par atlīdzību vai uz līguma pamata.

2010. gada 13. februārī VID iekļauj SIA “Amderma” pievienotās vērtības nodokļu maksātāju sarakstā. Uzņēmums veiksmīgi darbojas. 2012. gada 1. augustā VID izslēdz Kārkliņas – Ādmines vīra uzņēmumu no PVN maksātāju saraksta. Saskaņā ar iesniegtajiem gada pārskatiem, ir jaušams, ka SIA “Amderma” uz to brīdi jau ir nodokļu parāds un nav iesniegts gada pārskats par 2011. gadu. Tomēr uzņēmums labojas un attiecīgo gada pārskatu iesniedz 2012. gada 30. novembrī. Arī par 2012. gadu Ādminis  gada pārskatu iesniedz vien 2014. gada 10. jūlijā, bet par 2013. gadu dienu vēlāk – attiecīgi tā paša gada 11. jūlijā.

Saskaņā ar Latvijā pastāvošo likumdošanu, SIA “Amderma”  visus gada pārskatus no 2011. līdz 2013. gadam ir iesniegusi neievērojot termiņus, bet no 2014. gada gada pārskati vairs netiek iesniegti. Tāpat netiek iesniegtas arī citas ar likumu obligāti iesniedzamās deklarācijas un atskaites. Lai arī SIA “Amderma” spilgti redzams, ka nesadarbojas ar VID, tomēr tam  darbība  netiek ierobežota līdz 2015. gada 28. decembrim, un tikai tad VID pieņem lēmumu apturēt uzņēmuma saimniecisko darbību, bet no 2016. gada 12. janvāra aizliedz Kārkliņas – Ādmines vīram kā uzņēmuma valdes loceklim veikt jebkādus darījumus.

Saskaņā ar nodokļu jomas ekspertu pausto, situācija, kad uzņēmumam aptur saimniecisko darbību un aizliedz veikt darījumus, visticamāk, ir izveidojusies neiesniegto atskaišu , gada pārskatu un nesamaksāto nodokļu dēļ, taču maz ticams, ka VID par saimnieciskās darbības apturēšanu nebija uzņēmuma vadību informējis, iepriekš lūdzot iesniegt visas atskaites, deklarācijas un pārskatus. Tāpat VID, visticamāk, bija vērsies pret uzņēmumu par nodokļa parāda piedziņu.  Tomēr situācijā, kad sadarbība ar VID jau nonākusi tik tālu, ka uzņēmumam ir apturēta saimnieciskā darbība un pieņemts lēmums par liegumu veikt darījumus, uzņēmuma valdei nav aizliegums iesniegt VID pieprasīto informāciju un dokumentus, samaksāt nodokļu parādu, tādējādi atjaunojot uzņēmuma saimniecisko darbību un turpinot veiksmīgi uzņēmējdarbību.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!