Tu esi šeit
Sākums > Nebūšanas > Kritiskās domāšanas trūkuma masa

Kritiskās domāšanas trūkuma masa

Kad trešdienas rītā sieva ierosināja, ka mums ar meitu vajadzētu doties pabraukāties ar velosipēdiem, kategoriski iebildu, jo nevēlējos, lai kāds nodomā, ka mēs piedalāmies “kritiskajā masā”. Principā, šī ir vienīgā diena gadā, kad man ir patiess kauns par to, ka mājās ir velosipēds, kuru mēdzu lietot ikdienā.

“Kritiskā masa” ir ikgadējs velosipēdistu protesta brauciens, kura mērķis ir pievērst uzmanību velosipēdistiem un sliktajai veloinfrastruktūrai galvaspilsētā. Valsts policija jau vairākus gadus centusies pierunāt organizēt šo pasākumu saskaņoti, lai būtu iespējams slēgt satiksmi un nodrošināt pasākuma drošību, proti – pilnvērtīgi izmantot pilsētas infrastruktūru –, tomēr noteikumi, acīmredzot, ir lieta, ko velosipēdisti nevēlas ievērot ne tikai uz ielām, bet arī organizējot pasākumus.

Sekojoši, tā vietā, lai droši brauktu pa saskaņotu maršrutu, laicīgi brīdinot autovadītājus par satiksmes ierobežojumiem un dodot iespēju pasākumu doties apskatīt arī tiem pilsētas iedzīvotājiem, kas ikdienā pārvietojas kājām vai sabiedrisko transportu, milzīgs skaits velosipēdistu dodas nezināmā virzienā, ne tikai ignorējot satiksmes noteikumus un veselā saprāta normas, bet arī pilnībā bloķējot jebkādu citu satiksmi savā ceļā.

Pats šo burvīgo pasākumu vēroju Brīvības un Lielvārdes ielu krustojumā, kur visapbižotākā pilsētas infrastruktūras daļa pilnībā nobloķēja Brīvības ielu, aizšķērsojot brauktuvi ar velosipēdiem, lai savas 20 minūtes krustojumu varētu haotiski šķērsot uzmanību alkstoši “protestētāji”. Kas interesanti – turpat blakus stāvēja policijas ekipāža, kura uz šo reaģēja nekādi, ļaujot domāt, ka noteikumus neievērojošās ļaužu masas ignorēšana ir pieņemta jau policijas vadības līmenī, tādējādi veidojot ikgadēju precedentu turpmāk jebkuram rīkot nesaskaņotus publiskus pasākumus, kas ietver patvaļīgu satiksmes bloķēšanu un ceļu satiksmes noteikumu ignorēšanu. Gara acīm jau redzu autovadītājus, kas brauc pa trotuāriem un veloceliņiem, lai protestētu pret slikto infrastruktūru un viss skaisti – mērķis taču tik cēls.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!