Tu esi šeit
Sākums > Auto > “Kritiskās masas” braucienā piedalās tikai bezsmadzeņu radības, kam nav vispār nekādas sapratnes par drošību un ceļa satiksmes noteikumiem

“Kritiskās masas” braucienā piedalās tikai bezsmadzeņu radības, kam nav vispār nekādas sapratnes par drošību un ceļa satiksmes noteikumiem

Valsts policija joprojām nav mainījusi savu nostāju saistībā ar šo pasākumu – spontāna masveida braukšana ar neprognozējamu brauciena maršrutu, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus, ir būtisks drauds ne tikai pašiem brauciena dalībniekiem, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem! Likumsargi aicina ikvienu, it īpaši vecākus ar bērniem, rūpīgi pārdomāt, vai dalība šajā braucienā tiešām attaisno tā drošības riskus un sasniedz mērķi.

Valsts policija jau iepriekš ir vērsusi uzmanību, ka šis pasākums, kuram nav nedz oficiāla organizatora, nedz tas ir oficiāli saskaņots, ir risks satiksmes drošībai. Skaidrs, ka ir nepieciešams uzlabot velo infrastruktūru un tā ir būtiska satiksmes jomas problēma, tomēr atsevišķu dalībnieku braukšanas kultūra “Kritiskās masas” laikā diemžēl nav savienojama ar jēdzienu “droša braukšana”, jo tiek rupji pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi.

Valsts policija šī brauciena aktīvistiem jau vairākus gadus ir norādījusi par iespēju šo pasākumu organizēt droši – ar konkrētu organizatoru, oficiāli saskaņotu, izveidojot konkrētu maršrutu, kurā slēgt satiksmi, tādējādi policijai dodot iespēju nodrošināt satiksmes dalībnieku drošību.

Tomēr policijas ieteikumi ir palikuši nesadzirdēti, pretī saņemot argumentu, ka šis brauciens ir stihiska kustība, kā protests ar mērķi pievērst uzmanību velosipēdistiem un velo infrastruktūrai pilsētā.

Ir novērots, ka šajā masveida braukšanā katru gadu piedalās arī vecāki ar maziem bērniem – paši mazākie satiksmes dalībnieki sēž velosēdeklīšos vai arī brauc ar saviem velosipēdiem, uzsver policija.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!