Tu esi šeit
Sākums > Nebūšanas > Paverdzinātie slaucēji no Cēsu zemnieka Daiņa Giptera prasa iespaidīgas sāpju naudas

Paverdzinātie slaucēji no Cēsu zemnieka Daiņa Giptera prasa iespaidīgas sāpju naudas

Par divu slaucēju paverdzināšanu uz apsūdzēto sola sēdies 31 gadu vecais Cēsu novada zemnieks Dainis Gipters. Viņam uzrādīta apsūdzība par cilvēku tirdzniecību. Prokurors Uldis Cinkmanis norāda, ka Gipters Vaives pagasta fermā “Mežmaļi” kalpībā turējis divus cilvēkus – vispirms 2016. gada vasarā tolaik 60 gadus veco Gunāru, bet tā paša gada beigās un nākamā gada sākumā tikpat veco Agritu.

Pārticis no piena un kaimiņu žēlastības

Gunāram apsūdzētais ierādījis dzīvošanai nepiemērotas telpas bez tualetes un apkures un bez darba līguma solījis maksāt 18 eiro dienā – par 46 govju slaukšanu divas reizes dienā, šo govju un vēl sešu teļu kopšanu, vēsta “Latvijas Avīze”.

Gunārs vairākas nedēļas nostrādājis bez atlīdzības, ticējis solījumiem par samaksu, maldināts, ka par izslaukto pienu neesot saņemta nauda, tāpēc neko nevarot viņam samaksāt, noskaidrojis laikraksts.

Ne mazāk kā divas nedēļas vīrieša vienīgais iztikas avots bijis piens un kaimiņu nestā pārtika. Kad Gunārs prasījis algu, apsūdzētais draudējis ar paziņām policijā.

Ieslodzīts nebija

Gunārs tiesā atzinis, ka gluži ar varu nav turēts, varējis doties projām, ko arī izdarījis. Tagad tiesā kā algu no Giptera viņš prasa 1098 eiro un morālo kaitējumu 1500 eiro apmērā.

Līdzīgā situācijā nokļuvusi arī Agrita, kura fermā ieradusies 2016. gada decembrī. Viņai uz rokas solīts maksāt 15 eiro dienā. Sievietei nav bijis kur dzīvot, un tādā veidā apsūdzētais viņu izmantojis.

Par darbu līdz 2017. gada aprīlim Gipters viņai samaksājis tikai 50 eiro un reizi divās nedēļās vedis pārtiku. Cietusī uzskata, ka viņai par darbu nav samaksāti 2500 eiro, un prasa arī 5000 eiro morālo kompensāciju. Agritas darba laikā Gipters par pienu saņēmis vairāk nekā 12 000 eiro, raksta “Latvijas Avīze”.

Rīkoties aicina “vergtura” tēvocis

Tieši Agrita uzrakstījusi iesniegumu Valsts darba inspekcijai, pēc kā fermu apmeklēja policija. Vērsties inspekcijā viņu pamudinājis paša apsūdzētā mātes brālis, kurš kādu dienu ieradies fermā un sastapis novārgušo sievieti. Viņš fermu ar lopiem māsasdēlam izīrējis.

Agrita gan nav ieradusies ne uz vienu Vidzemes rajona tiesas sēdi Cēsīs, un tiesnesis Lauris Šņepsts viņai uz nākamo tiesas sēdi 10. aprīlī nozīmējis piespiedu atvešanu ar policiju.

Katram no abiem slaucējiem valsts samaksājusi 1330 eiro kompensāciju. Gipters savu vainu un prasītās kompensācijas neatzīst.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!