Tu esi šeit
Sākums > Kriminālziņas > Policija aiztur dokumentu viltotājus

Policija aiztur dokumentu viltotājus

Realizēti vairāk nekā 300 viltoti personu apliecinoši dokumenti: Valsts policija aiztur divus Latvijas valsts piederīgos

Aizdomās par viltotu personas apliecinošu dokumentu un citu viltotu dokumentu izgatavošanu un realizāciju starptautiskā mērogā, Valsts policija aizturējusi divus Latvijas valsts piederīgos. Izmeklēšanā noskaidrots, ka ilgstošā laika periodā realizēti vismaz 300 viltoti dokumenti uz dažādām valstīm gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās. Par noziedzīgo nodarījumu vienam no aizdomās turētiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Lai skaidrotu noziedzīgā nodarījuma apstākļus un citas iesaistītās personas, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Noziegumu pret īpašumu apkarošanas nodaļas amatpersonas šī gada februāra sākumā aizturēja divus starptautiskas noziedzīgas grupas dalībniekus, aizdomās par dažādu valstu viltotu personas apliecinošu dokumentu un cita veida viltotu dokumentu izgatavošanu un realizāciju. Valsts policijas rīcībā esošā operatīvā informācija liecina, ka aizdomās turētie vīrieši ar noziedzīgo rūpalu nodarbojušies ilgākā laika posmā, tos realizējot gan ar “Darknet” palīdzību, gan sūtot klientiem dažādās valstīs, izmantojot pasta pakalpojumus.

Izmeklēšanas laikā veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas, tostarp atklāta tipogrāfija, kurā viltotie dokumenti izgatavoti. Kratīšanu laikā atrastas un izņemtas dažādu valstu autovadītāju apliecības, invalīdu apliecības, uzturēšanās atļaujas, pases un citi personu apliecinoši dokumenti, kā arī atrasti tādi dokumenti, kas vēl bija izgatavošanas stadijā un dokumenti, kuriem izgatavošanas laikā radušies defekti. Tāpat atrastas un izņemtas speciālas ierīces viltojumu izgatavošanai – hologrammas, klišejas, ūdens zīmes un citas mantas. Kā īpašs pavediens turpmākajā izmeklēšanā jāatzīmē izmeklēšanas laikā iegūtā daļa no noziedznieku izveidotās klientu un iepriekš izgatavoto viltoto dokumentu datu bāzes, kas ļauj noprast, ka noziedzīgā rūpala realizēšanas laikā izgatavoti vairāk nekā 300 viltoti dokumenti.

Kriminālprocesa laikā noskaidrotā informācija liecina, ka noziedzīgās grupas dalībnieki izgatavojuši viltotus dokumentus personām no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Nīderlandes, Šveices, Spānijas, Itālijas, Zviedrijas un Luksemburgas, tostarp noskaidrots, ka tie sūtīti ne tikai uz augstāk minētajām valstīm, bet arī uz Izraēlu, Maroku un Austriju. Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, kā arī, lai skaidrotu šo dokumentu nepieciešamību personām, Valsts policija, starptautiskas sadarbības ietvaros, izmantojot Eiropol un Interpol kanālus, informējusi iesaistīto valstu tiesībsargājošās iestādes fiksēto dokumentu personu identifikācijai un pārbaudes veikšanai.

Kā uzsver Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Noziegumu pret īpašumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Māris Priednieks: “Pieredze liecina, ka parasti personas, kuras iegādājas viltotus dokumentus Latvijā, šeit tos aktīvi neizmanto, jo likumsargi gana vienkārši datubāzēs var pārbaudīt vai attiecīgajai personai konkrētais dokuments ir izsniegts un ir leģitīms, tomēr tas rada jautājumu, kādam nolūkam tad tie bijuši nepieciešami. Izmeklēšanas laikā tas arīdzan tiks skaidrots, tostarp starptautiskās sadarbības ietvaros. Tikmēr, atgādinām, ka Latvijā par identitātes slēpšanu draud pat kriminālatbildība.” Atbilstoši Krimināllikuma 281.pantam, par savas identitātes slēpšanu, uzturoties Latvijas Republikā bez pienācīga personu apliecinoša dokumenta vai izmantojot svešu vai viltotu personu apliecinošu dokumentu, persona var tikt sodīta pat ar brīvības atņemšanu.

Par noziedzīgo nodarījumu Valsts policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta otrās daļas par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšanu un izmantošanu, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs vai naudas sods.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!