Tu esi šeit
Sākums > Kriminālziņas > “Rīgas satiksmes” lietā apcietinātajam Mārim Martinsonam noteiktā brīvības cena – 500 000 eiro

“Rīgas satiksmes” lietā apcietinātajam Mārim Martinsonam noteiktā brīvības cena – 500 000 eiro

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piemērojusi 500 000 eiro lielu drošības naudu pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” iepirkumu lietā aizdomās turētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam, apstiprināja tiesā.

Tiesā arī norādīja, ka drošības nauda vēl nav iemaksāta.

Martinsona advokāts Didzis Vilemsons aģentūrai LETA norādīja, ka cer iemaksāt drošības naudu tuvākajā laikā, un patlaban jau tiek gādāta nepieciešamā naudas summa.

Presei izplatītajā paziņojumā Vilemsons norāda, ka tiesas lēmums piemērot drošības naudu “bijis likumsakarīgs solis, ņemot vērā, ka joprojām nav ticis precizēts, par kādiem tieši pārkāpumiem viņš [Martinsons] bija aizturēts”.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa decembra sākumā sešām no septiņām šajā lietā aizdomās turētajām personām kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Tie bija ilggadējais partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks, “Rīgas satiksmes” Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, bijušais “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, Čehijas uzņēmuma “Škoda Transportation” amatpersona Vladislavs Kozaks, Martinsons un uzņēmējs Edgars Teterovskis.

Savukārt Teterovska dzīvesbiedrei un Kozaka savulaik vadītā, nu jau likvidētā uzņēmuma “Tram Servis Riga” valdes loceklei Elīnai Kokinai jau sākotnēji tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Krjačeks tika atbrīvots nedēļu pēc aizturēšanas. Februāra vidū pret 200 000 eiro lielu drošības naudu tiesa nolēma atbrīvot arī Bemhenu, pret 100 000 eiro – Volkinšteinu, bet pret 70 000 eiro arī Teterovski. Par visu trīs aizdomās turēto atbrīvošanu nauda jau samaksāta un viņi apcietinājuma vietas ir pametuši.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!