Tu esi šeit
Sākums > Politika > Iekšlietu ministrs izvairīgs jautājumā, vai Ķuzis varētu zaudēt savu amatu

Iekšlietu ministrs izvairīgs jautājumā, vai Ķuzis varētu zaudēt savu amatu

Ņemot vērā korupcijas skandālu Valsts policijā (VP) un VP priekšniekam Intam Ķuzim piemēroto sodu, patlaban ir pāragri atbildēt, vai Ķuzis varētu zaudēt savu amatu, aģentūrai LETA teica iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ņemot vērā Iekšējās drošības biroja (IDB) sākto kriminālprocesu pret augsta ranga policistu, ministrs Ķuzim pieprasīs atskaiti par darba organizāciju un darbinieku kontroli policijā.

“Šajā situācijā ir daudz un dažādi jautājumi. Pirmkārt, viņam tiks prasīta atskaite par to, kādā veidā tiek organizēts darbs un kā tiek kontrolēti darbinieki. Otrkārt, mēs vēlamies iegūt atbildi uz jautājumu, kāpēc šī informācija līdz iekšlietu ministram nebija nonākusi no pašas policijas,” jautāja ministrs.

Ministrs arī vēlas iepazīties ar apstākļiem, kas saistīti ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) Ķuzim piemēroto sodu, kuru VP priekšnieks apstrīdējis tiesā. “Visticamāk, iepazīšos ar argumentāciju, taču nedrīkst nākotnē pieļaut šādus pārkāpumus. Tomēr, ja pastāv vairāki pārkāpumi, tad ir jāsagaida konkrētās amatpersonas paskaidrojumi un pēc iepazīšanās ar tiem es varu pieņemt lēmumu,” piebilda Ģirģens.

Taču uz jautājumu, vai Ķuzis varētu zaudēt amatu, ministrs atbildēja, ka uz to nevar priekšlaicīgi atbildēt, tāpēc jāsagaida paskaidrojumi un tikai tad visa situācija tiks izvērtēta.

Tāpat ministrs atgādināja, ka piektdien saņēmis Ķuža atbildi uz jautājumu par to, kā policija reaģējusi uz medijos izskanējušajām ziņām par iespējamiem noziegumiem pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”, taču patlaban ar to iepazīstas un pagaidām plašākus komentārus nesniegs.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Iekšējās drošības birojs (IDB) par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu aizturējis VP Nodrošinājuma pārvaldes Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieku Armandu Možeiko un vēl trīs VP darbiniekus. TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Možeiko tur aizdomās par policijas resursu izmantošanu privātas BMX trases izbūvē, sporta veidā, kurā trenējas Možeiko dēli.

Tikmēr Ķuzis uzdevis sākt dienesta pārbaudi attiecībā uz IDB aizturētās amatpersonas tiešā priekšnieka lomu un atbildību, jo viņa uzdevums bija zināt, kas notiek šajā struktūrvienībā, nodrošināt atbilstošu darba organizāciju un īstenot darbu izpildes un darbinieku kontroli.

Uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku Ķuzis atstādinājis Galvenās administratīvās pārvaldes Nodrošinājuma pārvaldes priekšnieku Intu Žukovski.

Tikmēr šonedēļ kļuvis zināms, ka Iepirkumu uzraudzības birojs Ķuzim piemērojis 100 eiro lielu administratīvo sodu saistībā ar pārkāpumu, slēdzot iepirkuma līgumu par vardarbīgā nāvē mirušu cilvēku ķermeņu transportēšanas pakalpojumiem. Ķuzis IUB lēmumu pārsūdzējis tiesā.

Marta beigās ministrs aicinājis Valsts policijas priekšniekam sniegt skaidrojumu, vai un kā policija reaģē uz medijos izskanējušo informāciju par valsts interešu aizskārumu, piemēram, Rīgas pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme” un citos Rīgas domes pakļautībā esošajos uzņēmumos.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!