Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > Ušakovam atkārtoti prasa «Rīgas satiksmes» audita ziņojumu; sola rosināt parlamentāro izmeklēšanu

Ušakovam atkārtoti prasa «Rīgas satiksmes» audita ziņojumu; sola rosināt parlamentāro izmeklēšanu

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija atkārtoti uzdevusi Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) līdz šī gada 1. aprīļa pulksten 10.00 iesniegt auditorkompānijas “Ernst&Young Baltic” ziņojumu par SIA “Rīgas satiksme” darbību, informēja parlamenta Preses dienestā.

Komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens (“KPV LV”) norādīja, ka gadījumā, ja tas nenotiks, iecerēts rosināt parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, kas nodrošinātu piekļuvi šim dokumentam. Komisijas priekšsēdētājs uzsver, ka “dokumenta neiesniegšana ir necieņas izrādīšana komisijai un Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir tiesības ar komisijas starpniecību uzzināt šī dokumenta saturu”.

“Esam uzdevuši Nilam Ušakovam kā uzņēmuma kapitāla daļu turētājam līdz pirmdienas rītam iesniegt patvaļīgi noslepenoto auditoru ziņojumu. Neizpildes gadījumā kā komisijas vadītājs rosināšu izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kurai būs tiesisks pamatojums pieprasīt ziņojumu tiesībsargājošajām institūcijām,” atzīmēja Ģirģens.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija iepriekš SIA “Rīgas satiksmei” un Rīgas domes priekšsēdētājam Ušakovam pieprasīja iesniegt pašvaldības uzņēmuma revīzijas ziņojumu par kapitālsabiedrības darba efektivitāti. Uzņēmums atteicās to darīt, aizbildinoties ar līguma konfidencialitātes nosacījumiem, tādā veidā kavējot komisijas darbu, informēja Ģirģens.

KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto “Rīgas satiksmes” korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās “Rīgas satiksmes” valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

Uzņēmumā tika veikts audits, un iepriekšējais “Rīgas satiksmes” valdes pagaidu vadītājs Anrijs Matīss stāstīja, ka auditori secināja – uzņēmumam aprēķinātās dotācijas bijušas mazākas, nekā nepieciešams. Matīss pastāstīja, ka auditori vērtēja trīs KNAB uzmanību pievērsušos iepirkumus no juridiskā viedokļa, “vai tika ievērotas procedūras, vai iepirkumu nosacījumi atbilda likuma prasībām, vai vērtēšana bija korekta”.

Matīss 5. martā atkāpās no amata, savu lēmumu skaidrojot ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra – Rīgas domes puses. Matīss norādīja, ka “Rīgas satiksmei” nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!