Tu esi šeit
Sākums > Izklaide un Slavenības > Nožēlojamas algas, slikti darba apstākļi, astronomiskas īres un cigarešu cenas! Dembovska par latviešu dzīvi Lielbritānijā ”Brexit” ietekmē

Nožēlojamas algas, slikti darba apstākļi, astronomiskas īres un cigarešu cenas! Dembovska par latviešu dzīvi Lielbritānijā ”Brexit” ietekmē

Lielbritānijā notiekošā jezga ap ”Brexit” ietekmējusi arī tur dzīvojošos latviešus. Viena no latviešiem Anglijā ir arī šovu zvaigzne Aija Dembovska, kura sarunā ar Skaties.lv atklāj, ka nopietni apsver iespēju braukt mājās, jo ”Brexit” dēļ dzīve Anglijā iebraucējiem vairs galīgi nav tik viegla, kā no malas šķiet.

”Jā, es skatos atpakaļ uz Latviju. Kādu laiku te padzīvojusi, esmu sapratusi, ka te nav nekā labāka kā Latvijā. Tāpat dzīvo, strādā, alga ir nedaudz lielāka, bet tas pats ar izdevumiem, tā ka beigās principā sanāk tas pats. Turklāt darba apstākļi iebraucējiem ir ļoti slikti,” neslēpj Aija.

Viņa centīsies tuvākajā laikā atrast labāku darbu, bet, ja neizdosies, brauks mājās. Un tāda iespēja ir visai reāla, jo iebraucējam vairs Anglijā labu darbu atrast neesot iespējams.

”Tas ”Brexit” ir kaut kāds murgs! Tie, kas nav vietējie, netiek daudzos darbos, jo tiek pieprasīti dokumentu kalni. Mums paliek tikai mazāk apmaksāti darbi sliktos apstākļos,” tā Aija.

Lai aizbrauktu uz Angliju, Aija aizņēmusies naudu, un viņa vēlas iekrāt, lai atdotu parādu. Tiesa, iekrāt galīgi neesot viegli.

”Nedēļā Anglijā strādājošs latvietis nopelna apmēram 275 paundus. Apmēram 65 iziet par istabas īri, tad vēl ceļa izdevumi, arī pārtika ir dārgāka. Cigaretes vispār maksā 10 paundi paciņā. Nekas te nav labāks,” sašutusi Aija.

Viņas ikdiena ir ļoti noslogota – meitene teju visu laiku ir darbā, bet diemžēl tas Anglijā vairs nenozīmē naudas kalnus.

”Nav te tik viegli, kā liekas. Nemaz nav labāk, kā Latvijā. Mēģināšu kaut ko iekrāt, lai no parādiem tiktu vaļā, bet tas neizdodas,” tā Aija.

Viņa spriež, ka līdz ar gājputniem un citiem vasaras vēstnešiem mājās varētu atgriezties arī viņa. Un tad jau dzīve rādīs – paliks Latvijā vai atkal lūkosies uz ārzemēm. Taču ne vairs Angliju.

”Nīderlandē pelnīju daudz labāk. Anglijā vairs galīgi nav labas algas,” neslēpj zvaigzne.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!