Tu esi šeit
Sākums > Auto > “Baltic Taxi”: patentmaksa taksometru nozarē būtu jāattiecina uz automašīnu, nevis vadītāju

“Baltic Taxi”: patentmaksa taksometru nozarē būtu jāattiecina uz automašīnu, nevis vadītāju

Ierosinājums par patentmaksas ieviešanu, lai sakārtotu ēnu ekonomikas jautājumu taksometru nozarē, ir atbalstāms, tomēr to vajadzētu ieviest pēc modeļa, kurā patentmaksa ir attiecināta uz automašīnu, nevis vadītāju, atzina “Baltic Taxi” izpilddirektors Viktors Jankovičs.

Viņš norādīja, ka jau šobrīd eksistē sistēma, kurā nodokļi attiecināmi uz personu, bet tā acīmredzami nestrādā.

“Taksometru nozarē ēnu ekonomika joprojām veido 80-85%, kas ir katastrofāls rādītājs. Situāciju pasliktina negodīgā komercdarbība no pasažieru pārvadātāju ar vieglo transportlīdzekli jeb “balto numuru” puses. Visām ar nozari saistītajām prasībām ir jāattiecas gan uz taksometru pārvadājumiem, gan uz pasažieru pārvadājumiem ar vieglo automašīnu, jo gan taksometri, gan “baltie numuri” patērētājiem nodrošina identisku pakalpojumu. Pretējā gadījumā turpināsies situācija, kad ir 1800 reģistrētu automašīnu un vēl neapzināts skaits nereģistrētu, bet adekvātu nodokļu nomaksu veic vien proporcionāli neliels skaits automašīnu,” teuca Jankovičs.

Viņš arī pauda viedokli, ka pakalpojuma aplikāciju turētāji ir jādefinē kā pasažieru pārvadātāji Autopārvadājumu likuma izpratnē, ar atbildību par nodokļu nomaksu, kā arī par savu un savu partneru komercpārvadātaju nodrošināto pakalpojumu. Savukārt patentmaksa 300 eiro apmērā, kas sevī iekļautu valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) un iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes, būtu jāattiecina uz automašīnu, nevis vadītāju. Turklāt tai būtu jābūt sasaistītai ar taksometru vadītāju reģistru un automašīnas tehnisko apskati.

Viņš piebilda, ka likuma izpratnē jau šobrīd eksistē nodokļu sistēma, kurā par taksometru vadītājiem ir jāmaksā nodokļi, tomēr šī sistēma nav pietiekami stingra un nespēj nodrošināt, ka nozares dalībnieki to ievēro.

Tāpat Jankovičs uzsvēra, ka šā brīža modelis, kurā 130 eiro VSAOI avansa maksājums ir attiecināts uz vadītāju, joprojām sniedz iespēju negodprātīgajiem komersantiem ignorēt valsts likumus un turpināt nodarboties ar nelikumīgu pakalpojumu sniegšanu.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!