Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Tuvāko divu gadu laikā 42% emigrantu apsver iespēju atgriezties Latvijā

Tuvāko divu gadu laikā 42% emigrantu apsver iespēju atgriezties Latvijā

Atgriešanos Latvijā tuvāko divu gadu laikā apsver 42% aptaujāto emigrantu, un lielākoties tie ir jauni un izglītoti cilvēki, liecina “Altum” veiktās no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” līdzdibinātājs Jānis Kreilis šodien, prezentējot aptaujas rezultātu, pastāstīja, ka divu gadu laikā noteikti atgriezties plāno 17%, savukārt 25% aptaujāto pieļauj iespēju atgriezties. Visticamāk vai noteikti neatgrieztos 46% aptaujāto. Savukārt par tuvāko septiņu gadu nākotni 41% aptaujāto vēl nezina, bet 32% noteikti vai visdrīzāk savu nākotni saista ar Latviju.

Kreilis stāstīja, ka pārsvarā tie, kas apsver iespēju atgriezties Latvijā, ir jaunieši 20-28 gadu vecumā, kas ieguvuši bakalaura grādu un pašreiz mītnes zemē ir mazo (līdz 1500 eiro) vai vidēji lielo algu (2000-3000 eiro) saņēmēji.

Kreilis pastāstīja, ka atgriešanos vairāk apsver vīrieši. Tuvāko divu gadu laikā atgriezties varētu vīrieši vecumā no 20-35, bet septiņu gadu laikā vecumā 20-28 un 45-62. Tie pārsvarā ir latvieši ar bakalaura grādu, bez bērniem un mazo algu pelnītāji. Aptaujātie, kuri visticamāk neatgriezīsies Latvijā, visbiežāk ir sievietes. Tuvāko divu gadu laikā neplāno atgriezties sieviete 35-62 gadu vecumā, ar bērniem. Tās visbiežāk ir cittautietes, kas mītnes zemē saņem lielo vai vidēji mazo algu.

Raksts turpinās nākamajā lapā!

BNP

One thought on “Tuvāko divu gadu laikā 42% emigrantu apsver iespēju atgriezties Latvijā

  1. Ja 1000 alga butu uz rokas tad vel padomatu,un dzivoklis un masina ari vajag un protams laba darba vieta profesija.

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!