Tu esi šeit
Sākums > Politika > Nila Ušakova sieva jau 8 gadus konsultē ”Rīgas ūdeni”, bet darbā neviens viņu nav redzējis

Nila Ušakova sieva jau 8 gadus konsultē ”Rīgas ūdeni”, bet darbā neviens viņu nav redzējis

Rīgas mēra Nila Ušakova biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova jau 8 gadus kā iekārtota par konsultanti pašvaldības uzņēmumā “Rīgas Ūdens”, ziņo LTV raidījums “de facto”. Strautiņa neatklāj, cik saņēmusi algā par saviem pakalpojumiem, tostarp darba vietā viņa redzēta īsti nav, vēsta “de facto”.

Pirmais uzņēmuma līgums par konsultāciju pakalpojumiem starp “Rīgas Ūdeni” un Stautiņu noslēgts 2010.gada beigās. Tajā laikā Strautiņa bija mēra padomniece juridiskajos jautājumos. Pēdējā līguma termiņš beidzās 2018. gada nogalē un jauns neesot noslēgts.

Raidījuma žurnālisti Strautiņu-Ušakovu sastapa Rīgas domē un uz jautājumu par sadarbību ar “Rīgas Ūdeni” viņa atbildēja asi: “Neesmu amatpersona, un netaisos piedalīties nevienā jūsu raidījumā vai šovā, kas ir, droši vien, vērsts pret Nilu Ušakovu”. 

Vēlāk jau viņa nosūtīja rakstisku atbildi par konsultāciju saturu: “Manos pienākumos ietilpa: pēc nepieciešamības informēt pasūtītāju par izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem, RD pieņemtajiem, vai projekta stadijā esošiem normatīvajiem aktiem, kas skar SIA “Rīgas ūdens“ darbību; nepieciešamības gadījumā, sagatavot normatīvo aktu projektus vai atzinumus, kā arī nodrošināt uzņēmuma pārstāvību darba grupās un komisijās.  Līgumu darbības laikā esmu piedalījusies darba sanāksmēs kā Rīgas domē, tā arī atbildīgajās ministrijās. Esmu sniegusi viedokli par Saeimā izskatāmajiem likumprojektiem, kas attiecas uz SIA“Rīgas ūdens” darbību. Tikusies ar uzņēmuma vadību un speciālistiem, lai risinātu atsevišķas iedzīvotāju vai māju problēmas.”

Strautiņa-Ušakova arī min vairākus normatīvo aktu projektus un likumus, pie kuriem bija strādājusi. Secināms, ka to ietvaros viņai būtu bijis jākomunicē arī ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Taču ministrija raidījumu “de facto” informēja: “Abildot uz Jūsu jautājumu, vai Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova ir piedalījusies atsevišķās sanāksmēs VARAM, informējam, ka mūsu rīcībā nav datu, kas apliecinātu, ka Iveta Strautiņa-Ušakova būtu piedalījusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sanāksmēs, kas veltītas VARAM tiesību aktu izstrādei, saskaņošanai vai piemērošanai”.

“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa intervijā raidījumam skaidro, ka, kaut gan uzņēmumā ir juridiskais departaments, tieši Strautiņai ir nepieciešamās zināšanas publisko tiesību jomā. Tieši Kalniņa pirms astoņiem gadiem esotuzrunājusi Strautiņu šim darbam.

Nils Ušakovs neatbild, vai pirms 8 gadiem būtu palīdzējis padomnieci iekārtot darbā pašvaldības uzņēmumā un nesaskata problēmu. “Iveta Strautiņa ir vadījusi birojus diviem tieslietu ministriem un, kamēr viņa nav sākusi strādāt ar “Saskaņu”, nevienam nebija ienācis prātā viņai skraidīt pakaļ ar kameru. Apšaubīt viņas kompetenci neviens šajā valstī nevarētu,” raidījumam komentēja Ušakovs.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!