Tu esi šeit
Sākums > Auto > CSDD atzīst, ka sarkano gaismu kameru uzstādīšana varētu palielināt avāriju skaitu, bet ilgtermiņā glābs dzīvības

CSDD atzīst, ka sarkano gaismu kameru uzstādīšana varētu palielināt avāriju skaitu, bet ilgtermiņā glābs dzīvības

Lai pieķertu autovadītājus, kuri brauc pie sarkanās gaismas, drīzumā luksoforus aprīkos ar īpašām kamerām. Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) pieļauj, ka sākumā tas pat varētu izraisīt avārijas, šoferiem strauji bremzējot. Tomēr ilgtermiņā kameras varētu glābt cilvēku dzīvības.

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē konceptuālu atbalstu saņēmusi ideja uz krustojumiem izvietot sarkanās gaismas kameras. Šādas iekārtas vispirms izvietotu Rīgā.

Autovadītāji par konstatēto pārkāpumu saņemtu paziņojumu līdzīgi kā fotoradaru gadījumā. Bažas raisa fakts, ka sākotnēji varētu palielināties avāriju skaits. Šoferi strauji bremzē, baidoties no sodiem.

“Mums jau svarīgi, lai cilvēki neiet bojā, ne jau tie bleķi ir svarīgākie!” akcentē CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Patlaban gan nav zināms, kad sarkanās gaismas kameras varētu iegādāties, taču CSDD sadarbībā ar Valsts policiju tuvākajā laikā veiks detalizētu projekta izstrādi.

Valsts policijas informācija liecina, ka kopumā pērn par fotoradaru fiksētu ātruma pārkāpšanu noformēti 190 057 protokoli. 2017. gadā – 229 881 protokols, tātad, sodīto skaits mazinājies, tomēr arvien ir daudz bravūrīgu un rupju pārkāpēju.

“Tāda sajūta, ka labklājības līmenis cilvēkiem ir labs. Esam spējīgi maksāt sodus. Diemžēl attieksme nemainās. Fotoradaru skaits ir pieaudzis no 16 uz 100, varbūt nākamgad būs cita aina,” cer VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Tuvākajos gados uz ceļiem iecerēts uzstādīt 50 fotoradarus ar mērierīcēm, kā arī 50 mānekļus, tā sauktos, tukšos fotoradarus. Mērierīču izvietojums fotoradaru ietvaros regulāri tiktu mainīts, līdz ar to autovadītāji nezinātu, vai ceļa malā stāvošais fotoradars konstatē pārkāpumu. Tiesa gan, arī šī iecere saskaras ar grūtībām.

“Cilvēks, kam pieder zeme, saka – nē, es tādu lietu neatbalstīšu! Ir pretestība pret šo tehnisko līdzekļu ieviešanu,” norāda CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

Pērn par fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem piemēroti sodi 15,3 miljonu apmērā.

Lai redzētu video dodies uz nākamo lapu!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!