Tu esi šeit
Sākums > Pasaulē > Šausminošs terora slaktiņš Jaunzēlandē – nogalināti vairāki desmiti cilvēku! Šāvēji notikušo filmējuši

Šausminošs terora slaktiņš Jaunzēlandē – nogalināti vairāki desmiti cilvēku! Šāvēji notikušo filmējuši

Kraistčērčas pilsētā, Jaunzēlandē, piektdien apšaudēs divās mošejās lūgšanu laikā nogalināti 40 cilvēki, paziņojusi Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna.

Pēc viņas teiktā, terorakts ticis labi izplānots.

«Austrālijas premjerministrs Skots Morisons paziņoja, ka šāvējs vienā no mošejām bijis labējā spārna ekstrēmists ar Austrālijas pilsonību.»

Pēc viņa teiktā, apšaudi Kraistčērčā veicis “ekstrēmists, labējā spārna vardarbīgs terorists”, kurš dzimis Austrālijā. Viņš atteicās sniegt sīkākas detaļas, norādot, ka izmeklēšanu vada Jaunzēlandes varasiestādes.

Ārderna notikušo raksturoja kā “vienu no Jaunzēlandes drūmākajām dienām”.

«

“Ir skaidrs, ka šī ir viena no Jaunzēlandes drūmākajām dienām,” premjere sacīja žurnālistiem. “Skaidrs – tas, kas notika šeit, ir ārkārtēja un bezprecedenta vardarbība.”»

Viena apšaude notikusi Kraistčērčas centra mošejā “Masjid al Noor”, bet otra – Kraistčērčas Linvudas rajona mošejā.

Policija aizturējusi četrus aizdomās turamos – trīs vīriešus un vienu sievieti, pavēstīja policijas komisārs Maiks Bušs.

Aizturot aizdomās turamos, policija izrādījusi lielu drosmi, viņš piebilda.«

“Pie transporta līdzekļiem, kas tika apturēti, bija piestiprināti vairāki pašdarināti spridzekļi,” sacīja Bušs. Par uzbrucēju motīviem viņš plašākus komentārus sniegt atturējās.»

Tīmeklī izplatīts šaušalīgs traģisko notikumu video, norādīja policija, mudinot saiti uz video tīmekļa vietni neizplatīt. Tās pašas personas vārdā, kas izlikusi video, sociālajos medijos izplatīts arī galēji labējs manifests. Tā ievietotājs apgalvo, ka ir 28 gadus vecs austrālietis no strādnieku šķiras ģimenes. Izliktajā video no pirmās personas skata punkta redzams, kā viņš piebrauc pie vienas mošejas, ieiet tajā un sāk apšaut cilvēkus.

Video skaties nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!