Tu esi šeit
Sākums > Jaunākās ziņas > Pūce nekavēšoties atstādināt Ušakovu, ja būs juridisks pamatojums

Pūce nekavēšoties atstādināt Ušakovu, ja būs juridisks pamatojums

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) šorīt intervijā telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes uzsvēra, ka nevilcināsies ar Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) atstādināšanu, ja tiks konstatēts, ka tam ir pietiekams pamatojums.

“Ja juridiskā pārbaude parādīs, ka domes priekšsēdētājs ir būtiski pārkāpis likumu un tas ir radījis būtiskas sekas, es nekavēšos – lēmumu pieņemšu atbilstoši likumam un Ušakovu atstādināšu,” uzsvēra ministrs.

Pūce uzsvēra, ka domes vadības darbības izvērtējumā stingri pieturēsies pie likumā noteiktās procedūras, atsaucoties uz “gadījumu Latvijas vēsturē, kad ministrs vēlējās atstādināt vienas pašvaldības vadītāju, tika līdz šādam lēmumam, bet lēmums pēc tam tika apstrīdēts tiesā un atcelts tāpēc, ka nebija ievērota likumā paredzētā procedūra.”

VARAM pašlaik ir procesā, kur pieprasa no Rīgas domes informāciju, pakāpeniski saņem atbildes un tās izvērtē, taču daļa atbilžu vēl nav saņemtas, jo nav pienācis noteiktais termiņš.

“Tās atbildes, kuras esam saņēmuši, diemžēl liecina par likuma pārkāpumiem Rīgas domē, par likuma pārkāpumiem pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme pārraudzībā, par ko arī personiski ir atbildīgs Nils Ušakovs,” skaidroja ministrs. Viņš lēsa, ka VARAM pārbaude noslēgsies aptuveni trīs nedēļu laikā.

Pūce noliedza, ka šajā procesā ir politiskais aspekts, uzsverot: “Šī ir likumā noteikta uzraudzības funkcija, ko es kā ministrs neveicu kā politiska amatpersona, bet kā administratīva amatpersona. Visu pārbaudi organizē un praktiski dara ministrijas ierēdņi, civildienesta amatpersonas, politiski neitrālas amatpersonas, nekādā gadījumā šis process nav bijis politisks. Esmu pilnīgi pārliecināts, ja likums būs pārkāpts, attiecīgās amatpersonas tiks sodītas.”

Pūce arī neizslēdza, ka Rīgas domē būtu jāveic audits. “Jo vairāk informācijas nāk publiski, jo lielāka man personiski veidojas pārliecība, ka šāda pārbaude būs nepieciešama. Likums arī paredz VARAM konkrētos apstākļos tiesības veikt ārpuskārtas revīziju.”

Jāatgādina, ka Rīgas domes atlaišanu savu pilnvaru termiņa beigās pūlējās panākt Pūces priekšgājējs amatā Kaspars Gerhards (NA). Viņa vadībā ministrija vairākas reizes iesniedza valdībā likumprojektu par domes atlaišanu.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!