Tu esi šeit
Sākums > Nebūšanas > Eksperti: “Facebook” lietotāju telefonus nenoklausās, bet nākotnē to darīs, un tā būs norma

Eksperti: “Facebook” lietotāju telefonus nenoklausās, bet nākotnē to darīs, un tā būs norma

Daudzi sociālo tīklu lietotāji satraukušies par informāciju, ka populārā lietotne “Facebook” noklausās savu klientu sarunas, lai šo informāciju pēc tam pārdotu reklāmdevējiem.

TV3 Ziņas noskaidroja, ka šāda tehnoloģija patiešām ir iespējama, taču pagaidām tā ir pārāk sarežģīta un dārga, lai to praktiski izmantotu. Taču pāris gadu laikā tā varētu kļūt par ikdienu.

Internetā atrodami desmitiem video, kuros lietotāji pilnā pārliecībā stāsta, ka “Facebook” noklausījies viņu sarunas. Reaģējot uz atslēgas vārdiem, viņu “Facebook” laika joslā pēkšņi parādījās atbilstošas reklāmas. Piemēram, cilvēki, kuriem nav mājdzīvnieku, pēkšņi redz kaķu pārtikas reklāmas. Un atceras, ka savulaik par to runājuši ar draugiem, kuriem ir kaķi. Latvijas reklāmas vidē gan par šādiem apgalvojumiem smīkņā.Arturs Mednisjauno mediju digitālā mārketinga speciālists

Legālu opciju nav! “Facebook” to nevar pasūtīt, tas to nedara, taču tehniski to var izdarīt. Kā reklāmdevējs, es būtu ļoti priecīgs, ja to varētu darīt, jo klienti daudz precīzāk varētu trāpīt savā reklāmas auditorijā. Efektīvāk sasniegt mērķauditoriju.

Reklāmdevēji atzīst, ka lauvas tiesa reklāmas budžetu tiek tērēts tieši mārketingam soctīklos. Mehānismi, kā pārdot preci, ir visdažādākie – atrast cilvēka intereses, vaļaspriekus. Vai arī vienkārši mēģināt uzminēt. Ja esat jauna ģimene, kas meklē mašīnu, nebrīnaties, ka jūsu laika joslā parādās arī mēbeļu, tehnikas, bērnu kopšanas līdzekļu reklāmas.

aši soctīklu lietotāji to jau tagad pasaka priekšā reklāmdevējiem, neviens nav jānoklausās, saka Mednis.

Kiberdrošības eksperts Kirils Solovjovs apšauba, ka “Facebook” lietotāju sarunas ieraksta. Tehnoloģija gan pastāv, arī Solovjovs to atzīst. Taču tās izmantošana būtu sarežģīta un dārga. Daudz vienkāršāk soctīklu lietotāju vēlmes izzondēt pēc viņu pašu sniegtās informācijas.Kirils Solovjovskiberdrošības eksperts

Sistēma, ka eksistētu frāzes, pēc kurām sarunas ieraksta, darbojas. “Hey Siri”, “Hey Google” – tas viss darbojas. Viņi klausās lokāli, bet tālāk nesūta, tas ir pierādīts. Frāzi nomainīt, lai tā būtu – jaunākais džinsu brends, to var izdarīt. Bet nedomāju, ka tas tiek darīts, ņemot vērā, ka to var izdarīt vienkāršākā veidā, nepārkāpjot cilvēka privātumu.

Nākotnē audio ierakstīšana varētu būt pavisam normāla parādība. Tam piekrīt gan reklāmists Mednis, gan IT speciālists Solovjovs.

“Mēs nevarējām iedomāties, ka paši publicējam atrašanās vietu, ka mēs publicējam privātas fotogrāfijas. Pirms gadiem 10 tas nelikās normāli! Pēc gadiem 10 skaņas ierakstīšana varētu būt ok! Ceru un ticu, ka Eiropa pieņems regulējumu, ka tas nevar būt kopīgais “I agree”,” bilst Solovjovs.

Savukārt Mednis norāda: “Tas nebūtu patīkami, uzzināt, ka tevi noklausās. Jautājums, kā to pasniedz. Ja ierīce – telefons – dzird atslēgas vārdus, es teiktu, pēc gadiem 50 tā būs norma! Šobrīd liekas ārprāts! Bet vispār, tas būtu labi, pat manā skatījumā.”

“Facebook” pērn iekļuva milzu skandālā saistībā ar lietotāju datu tirgošanu, taču, par spīti nebūšanām, uzņēmuma bizness plaukst. Galvenais naudas avots ir tieši lietotāju informācija, kura vismaz pašlaik tiek iegūta tieši klasiskajā stilā, nevis izmantojot spiegošanas tehnoloģijas.

Video nākamajā lapā!

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!