Tu esi šeit
Sākums > Auto > Vai kārtējais starpnieks? Plānotā vaučeru sistēma taksometru braucieniem no Rīgas lidostas izpelnās kritiku

Vai kārtējais starpnieks? Plānotā vaučeru sistēma taksometru braucieniem no Rīgas lidostas izpelnās kritiku

Sagrabējušas automašīnas un pretrunīgi vērtēta izskata vadītāji mēdz izvadāt tikko mūsu valstī ieradušos pasažierus no lidostas, ostas, autoostas, prasot par to kosmisku samaksu. Situāciju iecerēts mainīt, paaugstinot kvalitātes prasības un fiksējot maksas ar īpašu kuponu sistēmu. Nozares pārstāvji pozitīvi vērtē ieceri, tomēr vienlaikus pauž bažas par reformu izdošanos.

Šobrīd lidostas teritorijā taksometru pakalpojumus sniedz aptuveni 34 kompānijas un var redzēt, ka taksometri joprojām stāv divās dažādās rindās, tomēr kopumā situācija salīdzinājumā ar pagājušo gadu esot būtiski uzlabojusies.

Kopš decembra vidus lidosta te kārtot lietas uzticējusi konkursā uzvarējušai pilnsabiedrībai “Lidostas satiksme”. Tagad raibo taksometru kompāniju vieno uzlīme “Official Taxi”. Tai jāatrodas pasažieriem redzamā vietā, jo uz tās ir diennakts tālruņa numurs sūdzībām. Klienti pirms brauciena jābrīdina, cik maksās pakalpojums.

“Uzskatām, ka situācija iet uz labo pusi, ir ar ko vēl strādāt, bet situācija ļoti atšķiras, kas bija pusgadu atpakaļ. Ir dārgāki taksometri, viņi to stāsta klientiem pirms brauciena, tāpēc varbūt sūdzību nav,” teic pilnsabiedrības “Lidostas satiksme” direktors Sergejs Boiko.

Taksometri varot draudēt palikt bez darba lidostā, ja noteikumus pārkāps. Tikmēr satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) situācijas uzlabojumus vēl nejūt. “Tie paši aizdomīgie taksometri, kas bijuši, tie ir, – notiek taksometru kaujas un visādas citādas nepatīkamas lietas,” viņš saka.

Tāpēc valdībā iesniegti grozījumi likumā, lai, pirmkārt, paaugstinātu kvalitātes prasības. “Pašlaik šajos likuma grozījumos tiek ierosināts gan attiecībā uz pašu šoferu spējām un zināšanām, gan attiecībā uz autoparku, uz tā kvalitāti, pieejamību, gan arī uz laicīgu nodokļu nomaksu,” norāda satiksmes ministrs.

Plānots ieviest arī iespēju pasažieriem lidostā, interneta vietnēs vai kopā ar aviokompānijas biļetēm nopirkt īpašu kuponu un par tajā fiksētu summu ar taksometru braukt noteiktu attālumu, piemēram, no lidostas uz Rīgas centru, Juglu vai Jūrmalu. Kuponus izdotu taksometru kompānijas, tās arī noteiktu kupona vērtību.

Šo ideju ministrs izstrādājis sadarbībā ar lielākajām taksometru kompānijām: “Es lobēju tos, kas maksā nodokļus, jā. Šīs ieceres pozitīvi vērtē ”Lidostas satiksme”, kas, izrādās, kopš pagājušā gada jau pati strādā pie vienotas kuponu un  cenu sistēmas lidostā. Un piedāvāt taksometru kompānijām vest par šo cenu. Lielākais izaicinājums ir noteikt kupona vērtību tā, lai apmierinātas būtu gan taksometru firmas, gan pasažieri, ar tiem domājot galvenokārt tūristus.”

“Nevar ar lētu cenu piespiest taksometru kompānijas vest pa kādu lētu cenu, vajag maksāt nodokļus, amortizāciju, degvielu, algu. Mēs gribam izstādāt vidēju cenu. Vaučers varētu maksāt vienu cenu uz centru. Grūti pateikt – ap 20 eiro,” stāsta pilnsabiedrības “Lidostas satiksme” direktors.

Tikmēr Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijā brīdina, – viss neesot ideāli ar pašu pilnsabiedrību ”Lidostas satiksme”.

“Tas ir kārtējais starpnieks atkal visā šinī procesā. Solīja, ka būs viena rinda tikai, joprojām ir divas rindas. Ir nomainījusies maksa par stāvēšanu, faktiski klientu apkalpošanā kārtība nav izmainījusies,” norāda Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

“Lursoft” dati liecina, ka šo pilnsabiedrību veido kompānija, kuras īpašnieks savulaik darbojās pirms pāris gadiem skandālā ierautajā taksometru nozares darba devēju organizācijā, kurai tika pārmesta nelikumīgu ietekmēšanas metožu izmantošana pret taksometru firmām. Bet, vērtējot ideju par kuponiem, asociācijas pārstāvis norāda, – velns slēpjas detaļās un pauž bažas par to, ka taksometru firmām nekas netraucē noteikt augstu kupona vērtību.

“Nākamās bažas ir tādas: kurš būs Rīgā tas punkts, pie kura tad vaučera darbības izbeigsies. Jo būtība tāda, ka “pa lielam” taksometru kompānijas, kur ir viens divi auto, tie, kas negodprātīgi strādā, viņi pieņems lēmumu ceļā. Klientam piebraucot pie Rīgas, tuvāk centram, viņš pateiks, atvainojiet, šī ir tā vieta, vaučers izbeidzas, piemaksājiet man vēl klāt,” bažīgs ir Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents.

Eksperts uzsver, – jebkurā gadījuma jaunajiem risinājumiem būtu jāiet roku rokā ar kontroli. Satiksmes ministrs cer, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā jau maijā.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!