Tu esi šeit
Sākums > Nebūšanas > Tuvinieki Ozolniekos puiša nāvē vaino ģimenes ārstu + VIDEO

Tuvinieki Ozolniekos puiša nāvē vaino ģimenes ārstu + VIDEO

Ozolniekos kopš 2. februāra par 28 gadus veco Jāni gan tuvinieki, gan apkārtēji nu runā pagātnes formā. Neviens nespēj aptvert, ka garā un miesā stiprais dēls pēkšņi saslims un tā arī nepiecelsies no slimības gultas.

Vēl 15. janvārī puisis saprot, ka ir nepieciešama ģimenes ārsta palīdzība, tiek izrakstītas arī zāles, taču pēc dažām dienām veselības stāvoklis pasliktinās un tuvinieki nogādā Jāni Jelgavas pilsētas slimnīcā. Jau nākamās dienas rītā puisis tiek pārvests uz reanimācijas nodaļu.

Ritot stundām uz priekšu, Jāņa veselības stāvoklis neuzlabojas, gluži pretēji, viss liecina par ļoti nopietnu slimību – A gripas vīrusu ar komplikācijām – abu plaušu pneimoniju. Mamma Larisa nespēj paraudzīties kameras objektīvā, taču arī viņa ik pa laikam iestarpina kādus vārdus, kas burtiski laužas uz āru.

Drīz vien Jānis tiek pieslēgts mākslīgās elpināšanas aparātam. Tuvinieki regulāri apciemo uz slimības gultas guļošo dēlu, sarunājas ar viņu un tic, ka puisis visu dzird. Tomēr nedz Jelgavas pilsētas slimnīcas speciālisti, nedz arī no Rīgas atbraukušais konsultants nespēja kliedēt slikto scenāriju. Un 2. februārī uz mūžiem apstājās puiša sirds.

“Mēs neatbraucām vēl līdz mājām, bijām tepat mežā, līdz mežmalai, un zvanīja telefons, ka varat braukt pakaļ…” skarbo vēsti atminas māte.

Larisa un audžutēvs Uldis uzskata, ka dēla likteņa traģiskais pagrieziens piedzīvots ģimenes ārsta kabinetā – speciālists esot noteicis nepareizu diagnozi un nozīmējis neatbilstošu ārstēšanu.

Tuvinieki nevēlas uzreiz kādu vainot puiša nāvē, taču grib saprast, vai ģimenes ārsta palīdze veikusi visu nepieciešamo.

elgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola apstiprina, ka Jānis slimnīcā nogādāts visai smagā stāvoklī un uzreiz ārsti metas viņa dzīvības glābšanā. Dažādu medicīnisko aparātu, caurulīšu un medikamentu ieskauts, puisis noguļ vairāk nekā nedēļu. Veiktās analīzes uzrāda sliktāko prognozi un pierāda, ka gripas vīruss nežēlo nevienu.

Gan ģimenes ārste Maruta Seržāne, kura par Jāņa veselību rūpējusies kopš puiša dzimšanas, gan ārstes palīdze Vaira Dreimane, kura pieņēma Jāni vizītes laikā, uzskata, ka no viņu puses izdarīts viss iespējamais.

Dažas dienas pēc Jāņa guldīšanas zemes klēpī māte saņem izrakstu no Jelgavas pilsētas slimnīcas. Iepretim nosūtīšanas diagnozei rakstīts – neprecizēta pneimonija. Larisa un Uldis nolēmuši vērsties pret ģimenes ārstu, uzskatot, ka ārstes palīdzes kabinetā Ozolniekos ir noteikta kļūdaina diagnoze.

Veselības inspekcijas pārstāvis apstiprina, ka par ģimenes ārsti Marutu Seržāni pērn ir saņemta sūdzība. Savukārt Jāņa tuvinieki gatavo savu iesniegumu par konkrēto ģimenes ārsti un viņas palīdzi. Ja būs nepieciešams, tiks piesaistīts arī jurists.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!