Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Oficiāli: Latvijā notiks Pasaules čempionāts hokejā

Oficiāli: Latvijā notiks Pasaules čempionāts hokejā

Latvijas Hokeja federācija  šo pēcpusdien parakstīja līgumu ar un Baltkrievijas hokeja amatpersonām, par 2021. gada pasaules čempionāta organizēšanu.

Latvijas Hokeja federāciju pasākumā pārstāvēja prezidents Aigars Kalvītis un ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, bet no Baltkrievijas Hokeja federācijas bija ieradies priekšsēdētājs Genadijs Savilovs, ģenerālsekretārs Pavels Miheds un priekšsēdētāja vietnieks Sergejs Gončarovs, kurš ir arī starptautiskās federācijas jeb IIHF padomes loceklis. Līdz pasaules čempionātam Rīgā nepieciešama jaunas treniņhalles celtniecība, kas notiks nacionālā stadiona “Daugava” kompleksa būvniecības ietvaros. Hallē būšot divi laukumi, kuros varēšot nodarboties arī ar daiļslidošanu un kērlingu, un tajā būs līdz 700 skatītāju vietu. Būvdarbu izmaksas tiek plānotas 8,7 miljonu eiro apmērā. Ledushalle tiek plānota arī kā Latvijas izlases topošā mājvieta, un halles nodošanas termiņš tiek paredzēts 2021. gada janvārī, februārī tajā sarīkojot pirmo izlašu turnīru.

Vaicāts, kad varētu tikt uzsākta biļešu tirdzniecība, Koziols sacīja, ka tas noteikti nenotiks agrāk par 2020. gada septembri, bet visdrīzāk – vien 2020. gada oktobrī, jo kalendāra sastādīšana un apstiprināšana no visu 16 izlašu puses parasti prasa vairākus mēnešus. Baltkrievijas pārstāvis atklāja, ka biļešu optimizācijas nolūkos pieņemts lēmums, ka Rīgā spēlēs Somijas izlase, bet Minskā – Krievijas.

Tikmēr Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kalvītis sacīja, ka Latvijas puse ir pārliecināta, ka turnīru izdosies organizēt ar pozitīvu bilanci. Konkrētas prognozes Kalvītis gan neizteica, taču piebilda, ka, ja peļņa būs, tā visa tiks novirzīta bērnu un jaunatnes hokeja attīstībai, kāda prakse ir arī virknē citu valstu. Kalvītis cer, ka izdosies noorganizēt labāko pasaules čempionātu turnīru vēsturē.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!