Tu esi šeit
Sākums > Latvijā > Kremļa propaganda darbībā: Krievijas mediji palaiž “pīli” par Ušakova aizturēšanu

Kremļa propaganda darbībā: Krievijas mediji palaiž “pīli” par Ušakova aizturēšanu

Neilgi pirms Rīgas mērs Nils Ušakovs iznāca no savas mājas Mežaparkā, kur trešdien notika KNAB kratīšana, un sniedza interviju tur sanākušajiem mediju pārstāvjiem, Krievijas informatīvajā telpā pilnā sparā burbuļoja ziņas, ka Ušakovs ticis aizturēts. Viltus ziņas avots ir bijušais Rīgas domnieks un kādreizējais “Saskaņas” biedrs Ruslans Pankratovs, bet to kāri paķēra Krievijas mediji – gan Kremļa propagandas kanāli, gan arī liberālāk noskaņotie portāli.

“KNAB aizturējis Rīgas mēru un tagad ved viņu uz izmeklēšanas izolatoru,” rakstīja Pankratovs.

Nepatieso informāciju sociālajos tīklos izplatīja arī Kremļa propagandas kanāla RT galvenā redaktore Margarita Simonjana, taču vēlāk to atsauca.

Simonjana ar saviem tvītiem mēģināja radīt iespaidu, ka notikušajam varētu būt politiska dimensija – vēršanās pret Ušakovu kā nepilsoņu aizstāvi Latvijā.

Nepatiesā informācija par Ušakova aizturēšanu tika publicēta daudzos Krievijas interneta portālos, kuri to sasaistīja nevis ar korupciju Rīgas domē, bet gan uzdeva to par vēršanos pret krievvalodīgajiem. “Krievu raganu medības,” trešdien plkst.16.00 vēstīja portāla “Gazeta.ru” virsraksts teksta tiešraidei par “to, kas notika ar Rīgas mēru”. Šī ziņa trešdienas pēcpusdienā bija publicēta pašā pirmās lapas augšpusē.

BNP

Atbildēt

Top
×

Pievienojies mūsu Facebook lapai!

error: Content is protected !!